Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u okviru 22. kola Premijer lige BiH ekipu Mladosti rezultatom 2:1 te su tako ostali na stopostotnom učinku nakon prva tri meča proljetnog dijela sezone.

Na Koševu se od početka meča igralo otvoreno pa je s obje strane viđeno nekoliko ozbiljnih napada. Prvu veliku šansu imao je Ahmetović, ali je lopta otišla desetak centimetara pored gola.

Vrlo brzo je i Rahmanović propustio veliku priliku, dok je Sadiku s druge strane nakon kornera neometan glavom pucao pravo u Kovačevića, piše Klix.ba.

Sarajevo je povelo četiri minute prije odlaska na odmor kada je Rahmanović spustio loptu glavom nakon kornera, a Miličević je nekako ubacio u mrežu za slavlje domaćih navijača.

Međutim, već u narednom napadu Mladost je poravnala, a strijelac je bio Vazda. Šutirao je snažno i precizno sa 25 metara i matirao Kovačevića. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Krenulo je Sarajevo žestoko u nastavku meča po novo vodstvo, međutim, napadi su bili jalovi sve do 75. minute kada je Ahmetović izašao sam na Velića, ali je promašio čitav gol.

Minute su brzo prolazile, Mladost je bila sve bliže bodu, a onda je Tatar ponovo bio heroj Sarajeva. Rahmanović je ovaj put asistirao, a Tatar rutinski pogodio za konačnih 2:1. Zanimljivo da je ubojiti Tatar i u posljednjem kolu donio pobjedu Bordo timu na gostovanju u Banja Luci protiv Borca sa svoja dva pogotka.

Sarajevo je 13. pobjedom u sezoni ostalo na prvom mjestu Premijer lige BiH sa šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Željezničar, koji ima utakmicu manje. Mladost je na 10. poziciji.