Večeras su u Mostaru u okviru 20.kola košarkaške Premijer Lige snage odmjerili HKK Zrinjski i KK Bratunac TRB .

HKK Zrinjski – KK Bratunac TRB     94 : 82 (27:23,28:18,17:18,22:23)

HKK Zrinjski: Soldo, Nikolič, Vranješ, Bjelica, Džajić, Glogovac. Zlomislić, Gunjina, Žunić, Pajić i Danilović

KK Bratunac TRB:  Hluchoweckyj, Đurišić, Pilčević, Vučićević, Long, Ćup, Foster, Pantić, Milošević, Pavlović

Plemići su ozbiljno ušli u ovaj susret od prve sekunde susreta  i u prvoj četvrtini odmah napravili prednost od četri koša. U drugoj šetvrtini plemići nastavljaju jačim tempom i agresivnijom igrom u obrani prave značajnu razliku. Na poluvremenu je tako završilo  55-41 u korist Plemića.

Drugo poluvrijeme nije se razlikovalo od prvog, ali gosti dobijaju treću četvrtinu minimalnim rezultatom sa 18:17. U četvrtoj četvrtini gosti su ti koji dominiraju i iz sekunde u sekundu Plemići gube stečenu prednost i kraj utakmice dobija napetu završnicu.

U samom finišu susreta Plemići uspjevaju kontrolirati susret i pobjeđuju u ovom veoma važnom susretu.

U ekipi Zrinjskog istakli su se Aleksandar Danilović sa 21, te Jure Gunjina sa 19 postignutih poena, kod gostiju bolji od ostalih bili su Ćup i Pivčević sa po 19 i Pantić sa 15 poena.