19.9 C
Subota, 27 travnja, 2024

(FOTO) HKK Zrinjski: Plemići u dramatičnoj završnici poraženi od Leotara

U 2. kolu Prvenstva BiH KK “Leotar” je večeras u Mostaru svladao HKK “Zrinjski” rezultatom 82:85. Bila je to jedna dosta poravnata utakmica u kojoj su obije momčadi imali svoje periode dobre igre, a na kraju su slavili gosti.

Prva četvrtina pripala je košarkašima Zrinjskog rezultatom 19:18. Na početku druge četvrtine Zrinjski povećava prednost koja je u jednom trenutku iznosila 10 poena razlike. Nakon toga gosti preokreću i na odmor oni idu s prednošću 40:42.

U trećoj četvrtini igralo se skoro izjednačeno, i tako sve do rezultata 54:54, a onda su se gosti odlijepili na 61:69. U zadnjoj četvrtini Leotar je održavao prednost sve do 24 sekunde do kraja utakmice kada je Zrinjski smanjio na 81:82. Leotar je na 13 sekundi do kraja od dva slobodna bacanja iskoristio jedno i gosti su poveli 81:83. Plemići deset sekundi prije kraja također iz jednog slobodnih bacanja smanjuju na 82:83 preko Džajića, da bi Šakotić samo sekundu kasnije pogodio oba slobodna bacanja i doveo Leotar na 82:85. Zrinjski je imao zadnji napad, ali nisu Plemići pogodili dva šuta za tri poena, i Leotar je mogao da slavi pobjedu rezultatom 82:85.

HKK “Zrinjski”: Glen 25, Soldo 1, Maxwell 19, Ćerkezović 3, Andrijanić 3, Božić, Zlomislić, Žunić 6, Mansour 2, Džajić 11, Pažin, Špago 12. Trener: Kristijan Marić.

KK “Leotar”: Adžić 2, Milidragović 1, Šakotić 16, Albijanić 9, Anđušić 23, Milanović 9, Milović, Aleksić 5, Ninković 9, Košanin 7, Bojanić 4, N. Đurasović. Trener: Marko Ičelić.