12.7 C
Subota, 4 svibnja, 2024

(FOTO) HŠK Zrinjski: Plemići uvjerljivi u Hercegovačkom derbiju

Večeras u odgođenom susretu 6.kola na stadionu HŠK Zrinjski pod Bijelim brijegom dočekao je NK Široki Brijeg. Veliki je to Hercegovački derbi starih rivala u kome će Plemići pokušati uzeti nova tri prvenstvena boda u obrani titule prvaka BiH..

PREMIJER LIGA BOSNE I HERCEGOVINE, ZAOSTALA UTAKMICA 6. KOLA

HŠK Zrinjski – NK Široki Brijeg 3:1 (3:1)

Strijelci: Ćorluka 10′, Bilbija 13′,44′, Ćavar 23′

HŠK ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Zlomslić, Radić, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Memija, Senić, Bilbija

NK ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Šuto, Matić, Mamić, Ćavar, Kuprešak, Tomić.

Veliki Hercegovački derbi starih rivala u kome su Plemići dočekali NK Široki Brijeg od starta susreta pripao je nogometašima Zrinjskog.
U prvih 15 minuta susreta furiozan start Plemića gdje su se redale prilike a golove su dali Ćorluka i Bilbija, no u 23.minutu susreta poigravanje mladog Ramića u svom kaznenom prostoru koriste nogometaši Širokog preko nekadašnjeg Plemića Ćavara i gosti smanjuju brzo vodstvo Plemića na 2:1. Raspoloženi Ćuže bio je jednostavno neuhvatljiv Širokobriježanima i tako u jednom pokušaju šuta prema gostujućem golu lopta dolazi do Bilbije i to je vodstvo Plemića od 3:1. Drugi gol Nemanje Bilbije je ujedno i njegov deseti prvenstveni. Sa ovim rezultatom je i završilo prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu za razliku od prvog tempo je nešto pao no i dalje Plemići su u potpunosti dominirali susretom. U 73.minutu susreta šef stuke Plemića Mario Ivanković uvodi Čanađiju i Jukića u igri umjesto Malekinušića i Ivančića. Plemići dominiraju no rezultat se ne mjenja a Mario Ivanković u 82.minutu uvodi Sabljića i Mišića u igri umjesto Ćužea i Ramića .

Na kraju rezultat je ostao iz prvog poluvremena , zaslužena pobjeda i nova prvenstvena tri boda.