16.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

(FOTO) JK Neretva: Odličan nastup mostarskih judaša u Banja Luci

Proteklog vikenda JK Neretva nastupio je na Međunarodnom judo turniru u Banja Luci pod nazivom „Kup Stevan Marković“. Turnir se održao u sportskoj dvorani Borik u organizaciji JK Banja Luka. Na turniru je nastupilo preko 40 klubova iz 6 država sa preko 550 natjecatelja.
Zemlje učesnice ovogodišnjeg kupa bile su Bosna i Hercegovina, Belgija, Crna Gora, Hrvatska, Nizozemska i Srbija.

Mostarska Neretva na ovaj turnir povela je samo pet svojih galebova, a u Mostar su se vratili sa isto toliko medalja. U konkurenciji 42 judo kluba JK Neretva je u ukupnom plasmanu završio na 18 mjestu u ukupnom zbroju bodova sa samo pet natjecatelja. Osvojene su tri zlatne, jedna srebrena i jedna brončana medalja i jedno sedmo mjesto.

Zlatne medalje osvojili su:
· Rino Vrljić (2 zlatne) do 60 kg (U15) i (U18)
· Srđan Ajvaz do 90 kg (SEN)

Srebrenu medalju osvojio je:
· Đulijano Osmanović do 46 kg (U13)

Brončanu medalju osvojila je:
· Ajdina Aličić do 63 kg (U15)

Sedmo mjesto osvojio je Dragan Paol Senkić u kategoriji do 73 kg (U18) sa jednom pobjedom i dva poraza.

Najistaknutiji član Neretve i ovoga puta bio je Rino Vrljić koji je u dvije uzrasne kategorije osvojio dvije zlatne medalje sa po 4 pobjede u obje te tako opet pokazao da se redovnim treninzima, upornošću, marljivim radom i savjetima svojih trenera mogu postići izvrsni rezultati kakve on postiže u posljednje vrijeme, ističe se u priopćenju kluba.