16.9 C

(FOTO) Judo klub Herceg među najboljim ekipama i u Dubrovniku

Ovog vikenda održan je međunarodni judo turnir Kup Mokošice 2022 u Dubrovniku. Na turniru je sudjelovalo 15 ekipa i oko 250 judaša iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Turnir se odvijao na tri borilišta u tri uzrasne kategorije (U10, U12 i U14). Među 15 ekipa našli su se mladi judaši i judašice judo kluba Herceg te su ostvarili izvrsne rezultate.

“Na turnir smo poveli generaciju do 10 godina, njih 13. Osvojili smo ukupno 12 medalja, njih 6 zlatnih, te po tri srebra i bronce. Jako smo zadovoljni prikazanim budući da smo sa samo 13 članova osvojili 4. mjesto u ukupnom poretku. Također, bili smo daleko najbolja ekipa u uzrastu do 10 godina. To nas jako raduje jer je u nastajanju jedna od novih sjajnih generacija koja će naše ime u budućnosti pronositi širom Europe”, priopćeno je iz judo kluba Herceg.
Bitno za napomenuti je da su judaši Hercega slavili u čak 25 borbi a samo u 6 borbi bili poraženi.

Zlatne medalje: Ali Tojaga (zlato i u konkurenciji težih), Helena Jović, Marko Tokić, Patrik Kolobara i Petra Krešić.
Srebrene medalje: Ema Marić (klupsko finale), Domagoj Pehar (klupsko finale) i Tomislav Čuljak
Bronce: Filip Rafaeli, Toma Grubišić Čabo (klupska borba za broncu) i Matej Petrović.
Dvije pobjede i dva poraza i peto mjesto osvojili su Toni Jelinić i Leo Milićević.

Nakon turnira djeca su posjetila stari grad u Dubrovniku i time upotpunili ovo putovanje.
Sada slijedi Božićni judo turnir u Vitezu te polaganje za više judo stupnjeve. Nakon toga slijedi pauza za mlađe generacije Hercega dok najstariji natjecatelji počinju bazične pripreme sredinom prosinca.