15.5 C
Utorak, 23 travnja, 2024

(FOTO) Nogometaši Željezničara sa dva ‘viška’ igrača do remija na Grbavici

Nogometaši Željezničara i Mladosti podijelili su bodove na stadionu Grbavica u okviru 25. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 4:4. Bila je to fantastična utakmica s osam pogodaka, ali i dva crvena kartona.

No, krenimo redom. Na Grbavici je viđen jedan od nevjerojatnih početaka utakmice ikada na ovom stadionu budući da su nakon 18 minuta meča viđena čak četiri pogotka. Sve je krenulo još u 45. sekundi kada je Dedić uzdrmao prečku Željinog gola, a u trećoj minuti Mladost dolazi u vodstvo nakon što je Hadžić matirao Erića.

Samo četiri minute kasnije novi šok na Grbavici. Ovaj put strijelac je bio Hiroš i to fantastičnim golom s nekih 20-ak metara.

U 17. minuti Zec je smanjio na 1:2, a onda samo što se krenulo s centra Mladost je došla do trećeg pogotka. Erić je katastrofalno reagirao i ispustio loptu, a sjajni Hadžić se našao na pravom mjestu te bez problema pospremio loptu u mrežu.

Igra se potom primirila do pred sami odlazak na odmor, a onda je prvo Velić sjajno obranio udarac Lendrića, dok je minut kasnije Žulja dobio dosta diskutabilan crveni karton nakon starta nad Zecom. Ubrzo je izuzetno loš sudac odsvirao kraj prvog poluvremena koji je okončan rezultatom 1:3.

U nastavku utakmice Željo je krenuo još ofanzivnije pogotovo što su imali igrača više, ali vratar Velić je bio odlično raspoložen pa Plavi nisu pronalazili put do mreže sve do 66. minute. Mladost tada dobiva drugo isključenje. Sadiku je dobio drugi žuti karton nakon što je igrao rukom kao posljednji igrač obrane. Dosta diskutabilna odluka suca.

Željezničar sa dva igrača “viška” u polju već u narednom napadu Jurčić pogađa i smanjuje prednost gostiju na 2:3. Do kraja utakmice Plavi su napadali žestoko te propustili veliki broj prilika, a onda je minut prije kraja meča Alić postigao fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca za 2:4.

Plavi su u sudačkoj nadoknadi preko Zeca smanjili na 3:4, a Štilić je u dubokoj sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:4 sigurnim udarcem iz kaznenog udarca. Željezničar je ostao na šestom mjestu Premijer lige BiH, dok je Mladost na devetoj poziciji. O ovoj utakmici i čudnom kriteriju suca zasigurno će se još dugo pričati i prepričavati.

Rezultat i strijelci:

Željezničar – Mladost 4:4 (Zec 16′, 90′, Jurčić 68′. Šrilić 90′ – Hadžić 3′, 17′, Hiroš 8′, Alić 88′)