13.8 C

(FOTO) Očajno Sarajevo remiziralo protiv Mladosti

Nogometaši Mladosti DK i Sarajeva remizirali su bez golova (0:0) u okviru 31. kola m:tel Premijer lige i Bordo tim se praktično oprostio od obrane titule prvaka dva kola prije kraja prvenstva. Sarajevo sada ima četiri boda manje od lidera Borca i samo još ima teoretske šanse da se domogne prvog mjesta.

Bordo tim je dobro otvorio utakmicu i nametnuo se od starta, a prvu pravu šansu imali su u 17. minuti kada je Milanović izblokiran u odličnoj poziciji s pet metara. Samo pet minuta kasnije, nakon prekida Fanima, zaboravljen na drugoj stativi ostao je Adukor, ali je glavom s nekoliko metara pogodio samo vanjski dio mreže.

Ipak, kako je vrijeme odmicalo, domaći su uspostavili ravnotežu, a Sarajevo je teško stvaralo prilike. Najbolju priliku za vodstvo propustili su domaći u 45. minuti. Nakon greške Dupovca i Kovačevića, Vladić je uposlio Begića koji je šutirao na prazan gol, ali Adukor je u posljednji trenutak reagirao i zakačio je loptu koja je prohujala pored stative.

U sudačkoj nadoknadi prijetilo je i Sarajevo nakon kontre i pasa Fanima koji je presječen u posljedni tren, dok je engleski nogometaš imao dobru priliku kada je natrčao na povratnu loptu, ali šutirao je visoko preko gola s 15-ak metara.

Na početku drugog poluvremena prvu šansu imao je Velkoski u 50. minuti kada je na centaršut Hodžića šutirao iz prve s desetak metara, ali lopta je otišla preko gola. Bordo tim se mučio i prijetio je tek nakon prekida. Prilike iz slobodnih udaraca imali su Miličević i Mustedanagić, ali šutirali su neprecizno.

Podatak da su utakmicu okončali bez udarca u okvir gola, vjerojatno najbolje oslikava svu nemoć gostujućih nogometaša, koji su nastavili s očajnim partijama u drugom dijelu sezone.

U 90. minuti crvene kartone dobili su Mustedanagić, kao i Hiroš, te su obje ekipe okončale meč s deset igrača. U četvrtoj minuti sudijske nadokande Handžić je propustio pravi zicer i ostalo je 0:0.

Mladost je, pak, osvojila vrijedan bod koji ih je približio opstanku.

Sarajevo do kraja prvenstva dočekuje Radnik i gostuje Olimpiku, dok Mladost očekuju susreti sa Širokim Brijegom i Veležom.

Rezultati 31. kola Premijer lige:

Zrinjski – Krupa 3:1 (Pavlović a.g. 12′, Bilbija pen. 26′, Bašić 53′ / Palić 40′)
Željezničar – Borac 1:2 ( Bekrić 90′ / Zakarić 67′, Meleg 73′)
Tuzla City – Velež 1:1 (Ubiparip 76′ pen. / Georgijević 36′)
Sloboda – Široki Brijeg 1:1 (Mišković 24′ / Jurić 45′)
Mladost – Sarajevo 0:0
Radnik – Olimpik 1:0 (Đurić 36′)