11.6 C
Srijeda, 24 travnja, 2024

(FOTO) Odigrana posljednja utakmica 28. kola PLBiH: Olimpik i Tuzla City podijelili bodove

U posljednjoj utakmici 28. kola m:tel Premijer lige BiH, nogometaši Olimpika i Tuzlla Cityja remizirali su na Koševu rezultatom 1:1. Tuzlaci su dobro otvorili utakmicu i mogli su do vodstva već u 6. minuti kada je Horić nespretno reagirao i zamalo postigao autogol, ali vratara Hadžić je bio priseban i spasio je svoju mrežu.

Ipak, samo četiri minute kasnije Gavrić je u svom kaznenom prostoru srušio Džafića, a sudac Sivac je pokazao na kazneni udarac. Siguran realizator bio je Brkić za vodstvo gostiju 1:0.

Vukovi su imali loptu nešto više u svom posjedu, ali Tuzla City je i dalje bila opasnija iz kontri. Prvu šansu domaći su imali u 27. minuti kada je nakon kornera Horić glavom šutirao pored gola, ali lopta je prohujala pored gola. Olimpik je prijetio i u završnici prvog poluvremena, ali udarac Osmanovića otišao je preko gola i nakon prvih 45 minuta Tuzla City je vodila 1:0.

Nastavak utakmice bio je vrlo otvoren s obje strane. U 47. minuti Džafić je probao udarac iz daljine, ali lopta je otišla preko gola. Samo dvije minute kasnije Čurjurić je šutirao s 25 metara, ali nakon nespretne intervencije golmana Fjezića lopta je pogodila stativu.

Doffo je imao dobru priliku za Tuzlake u 53. minuti, ali nakon sjanog prodora, izblokiran je u posljednji tren. Konačno, u 62. minuti Olimpik je izjednačio. Poslije novog kornera za Vukove sjajno se snašao Horić i majstorskim udarcem glavom poravnao je na 1:1.

Samo 120 sekundi kasnije domaći su mogli i do potpunog preokreta. Poslije brze kontre Šišić je šutirao s distance, ali njegov dobar pokušaj završio je u vanjskom dijelu mreže.

U 72. minuti dobar dalekometni pokušaj imao je i Mišić, ali vratar Olimpika Hadžić još jednom je dobro obranio. Tuzla City je najbliža pobjedi bila deset minuta prije kraja, ali dobar udarac Badjia odlično je obranio Hadžić i do kraja je ostalo 1:1.

Podjelom bodova ne mogu biti previše zadovoljni ni jedni ni drugi, ali Olimpiku bi ovaj bod mogao ipak dosta značiti u borbi za opstanak.