15.5 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) Pobjeda mostarskog Veleža u derbiju kola

Nogometaši Veleža pobijedili su na stadionu Rođeni u 25. kolu Premijer lige BiH ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 pa su tako dodatno zakomplicirali situaciju na vrhu ljestvice jer se istopila prednost Bordo tima, dok je mostarski tim skočio na treće mjesto.

Velež je prvi zaprijetio u devetoj minuti meča kada je Georgijević nekako loptu dobacio do Vehabovića koji je s ivice šesnaesterca šutirao pored gola gostiju. Nastavili su domaći napadati, a u 16. minuti fenomenalno je šutirao Vehabović iz slobodnog udarca, ali je Kovačević odlično obranio.

Bordo tim prvi put prijeti nakon pola sata igre kada je Mešanović šutirao preko gola s nekih 20-ak metara, a šest minuta prije odlaska na odmor Velež je poveo. Anđušić je šutirao s nekih 20 metara, lopta se na putu do gola odbila od Milićevića pa prevarila Kovačevića i završila u mreži. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Nije uspijevalo Sarajevo ozbiljnije ugroziti gol domaćina sve do 68. minuti kada je topovski šutirao Fanimo, ali je Bogdanović loptu izboksovao u korner. Tri minute kasnije šansu je imao i Mešanović koji je glavom iz dobre situacije šutirao pored gola.

Ipak, do kraja utakmice Velež se organizirano i kvalitetno branio te su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutu te ostvariti veliku pobjedu protiv danas veoma lošeg Sarajeva.

Situacija na vrhu ljestvice se zakomplicirala. Prednost lidera Sarajeva u odnosu na drugoplasirani Borac je spala sa osam na samo pet bodova, dok je Velež preskočio Široki Brijeg i Zrinjski te je sada na trećem mjestu. Sarajevo u narednom kolu u derbiju dočekuje upravo Borac, dok Velež gostuje Širokom Brijegu.