9.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) Poraz konjičkog Igmana u polufinalu Kupa od Sarajeva

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 2:0 te su tako došli na korak do plasmana u finale najmasovnijeg bh. klupskog natjecanja.

Prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo u 13. minuti kada je Hrelja šutirao, ali je lopta otišla pored gola Sarajeva. S druge strane, favorizovani Bordo tim prvu priliku je imao polovinom prvog poluvremena kada se u šesnaestercu gostiju našao Hebibović koji je uputio loš povratni pas pa je propala ta šansa.

Pet minuta kasnije Sarajevo ipak dolazi do vodstva. Šećerović je odlično izveo slobodni udarac i pogodio prečku, a lopta se odbija Avramovskom koji je posprema u mrežu. Gostujući igrači tražili su ofsajd, ali i igranje rukom Avramovskog prilikom postizanja gola.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo uzbuđenja pa se i rezultat nije mijenjao.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča, Sarajevo je moglo doći do gola, ali nisu precizni bili Varešanović i Bagarić. Uslijedio je miran period utakmice, a Sarajevo je 20 minuta prije kraja meča došlo i do drugog gola.

Ovaj put strijelac je bio rezervista Čataković koji je uputio odličan udarac s nekih 20-ak metara. Bio je to ujedno i konačan rezultat budući da više nije bilo većih prilika za postizanje gola.

Revanš polufinala između Igmana i Sarajeva igra se 20. travnja.