19.9 C

(FOTO) Poraz nogometaša Bosne i Hercegovine u Poljskoj

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je doživjela težak poraz na gostovanju u Poljskoj rezultatom 3:0 u 4. kolu Lige nacija.

Reprezentativci BiH u ovoj utakmici igrali su sa igračem manje od 15. minute i nisu mogli napraviti ništa više u Wroclawu od poraza, a da ne dožive potpunu katastrofu pobrinuo se vratar Šehić.

U 15. minuti desio se ključni trenutak ove utakmice. Ahmedhodžić je srušio Lewandowskog pred BiH golom, sudac Pawson je procijenio da je Ahmedhodžić bio posljednji igrač obrane, te je izvadio crveni karton i pokazao put u svlačionicu mladom stoperu Bosne i Hercegovine.

Najprije je Lewandowski iz peterca promašio nemoguće u 23. minuti, potom je u 30. minuti pogodio stativu, a u 38. minuti je ipak bila “treća sreća” za napadača Bayerna.

U velikoj gužvi u kaznenom prostoru lopta je nekako stigla do kapetana Poljske koji je zakucao u mrežu sa desetak metara za 1:0.

U završnici prvog dijela Poljaci su stigli i do drugog pogotka. Najprije je u 43. minuti Šehić sjajno obranio nakon udarca glavom Grosickog, ali je u 45+1. minuti bio nemoćan kada je Linetty pogodio glavom nakon sjajnog ubacivanja Lewandowskog iz prve.

Već na samom početku drugog poluvremena Poljaci su stigli i do trećeg pogotka. Klich je u 51. minuti sjajno ubacio loptu, Lewandowski se ubacio iza leđa Kolašinca i iz peterca pogodio za 3:0.

Do kraja susreta Poljaci su pokušavali stići još do kojeg pogotka, no zaustavili su se na tri postignuta gola.