10.5 C
Srijeda, 24 travnja, 2024

(FOTO) Sarajevo u teškim uvjetima svladalo Radnik

Nogometaši Sarajeva izvojevali su pobjedu na blatnjavom travnjaku Gradskog stadiona u Bijeljini. Bordo tim je u okviru 16. kola Premijer lige BiH svladao Radnik rezultatom 1:0.

Jedini pogodak viđen je u 17. minuti kada je Andrej Đokanović ukrao jednu loptu, a onda šutirao sa distance. Veznjaku Sarajeva je pomogao loš teren, pa je lopta odskočila ispred golmana domaćih Sameda Hodžića, prevarila ga i završila u mreži.

Radnik je prvi put zaprijetio u 27. minuti, ali Đorđe Pantelić nije uspio svladati Belmina Dizdarevića. Domaći su u 54. minuti negodovali nakon što sudac nije pokazao na bijelu točku. Igrači Radnika su smatrali da je Vicko Ševelj igrao rukom, ali je Aleksandar Njegomirović pokazao da se igra nastavi.

Sarajevo je nakon ove pobjede iskočilo na 3. poziciju, dok je Radnik i dalje posljednji tim lige.