9.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

(FOTO) Slaba predstava Širokobriježana: FK Sloboda – NK Široki Brijeg 3:0

Nogometaši Širokog Brijega večeras su poraženi u Tuzli od Slobode rezultatom 3:0. Utakmica se odigrala u sklopu 6. kola Premijer lige BiH.

Sloboda je u 6. kolu Premijer lige BiH pobijedila Široki Brijeg sa ubjedljivih 3:0 i sasvim zasluženo upisala novu pobjedu, ukupno drugu u sezoni.

Utakmica za Slobodu je počeo odlično. Igrala se 5. minuta kad je Husejinović prizemnim i preciznim udarcem postigao lijep gol.

Jedan od ključnih detalja na utakmici dogodio se u 36. minuti. U trominutnoj drami je bilo svega osim gola. Osmić je lobovao Zlomislića, ali je pri tome grubo fauliran pa je sudac Gigović isklučio vratara gostiju, u nastavku iz slobodnjaka je slabo šutirao.

Tomašević je u posljednjim minutama pokazao da se radi o odličnom igraču. Defanzivac Slobode se sjajno ubacio te preciznim i snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio pod samu prečku za sigurnih 2:0 poslije prvog dijela.

Sve dileme oko pobjednika su riješene u 73. minuti. Amar Beganović asistira Dženisu Beganoviću koji tako postiže svoj prvijenac u dresu Slobode.

FK Sloboda – NK Široki Brijeg 3:0 (Husejinović 5′, Tomašević 45′, Dž. Beganović 73′)

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Uzelac, Beganović, Husejinović, Beganović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Osmić, Maksimović

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Jović, Marić, Radeljić, Begić, Pervan