22.9 C
Petak, 17 svibnja, 2024

(FOTO) Tavla klub /Backgammon club Zrinjski – Mostar prvak države za 2023.

Mostaru je u subotu i nedelju odigrano 24. državno ekipno prventvo u tavli. Domaćin prvenstva je bio Tavla savez BiH, prošlogodišnji prvak TK Policajac i motel-restoran Borik. Prvenstvo su svečano otvorili Omer Dervišbegović predsjednik tavla saveza BIH i Hamica Pobrić predsjednik tavla kluba Policajac .

Na prvenstvu je sudjelovalo 9 ekipa koje su u prvom dijelu turnira igrale svak svakim .Neke su ekipe odustale od prvenstva zbog financijskih razloga i zbog ne blagovremene registracije u savezu. Bez obzira što neke ekipe nisu došle, ovo prvenstvo se može smatrat jedno od interesantniji zbog samog sistema odigravanja.Prve dvije ekipe su išle direkt u polufinale ,a ekipe od 3-do 6 mjesta su razigravale za ulazak u polufinale.Bila je borba za svaki onj,svaki meč jer je nakraju nekim ekipama presudio odnos pobjeda i i poraza.

Poslije svečanog otvorenja ,pristupilo se ždrijebanju i prvom bacanju kockica.Da bi sve bilo regularno brinula se sudačka komisija u kojoj su bili Damir Batlak, Dženan Gosto i Omer Dervišbegović.

Nakon prve grupne i knock out faze polufinale su osigurale tri ekipe iz Mostara i jedna ekipa iz Jablanice .Polufinalni parovi su bili TK/BC Zrinjski Mostar-TK Liske Mostar .Treba reći da je TK/BCZrinjski u regularnom toku imao najviše pobjeda .Drugi par je bio TK Bijelopoljac Mostar -TK Jablanica. Pobijednik je ekipa TK/BC Zrinjski koja je u finalu pobijedila ekipu TK.Bijelopoljac. Treće mjesto je osvojila ekipa TK Jablanica koja je pobijedila TK Liske Mostar.

Ekipa Tavla klub /Backgammon club Zrinjski – Mostar državni ekipni prvak u tavli za 2023.Igrači koji su osvojili titulu prvaka za 2023 su.Mladen Čizmić,Gordan Tomić, Marin Marić,Draženko Vučina ,Vladimir Buntić,Ramiz Zajimović,Krešimir Križanac,Vladimir Vladisavljević i Aldin Pobrić.

Iz tavla saveza BIH uputili su čestitke nagrađenim ekipama i uručili pehare,medalje i novčane nagrade.Ujedno su se zahvalili su se domaćinu prvenstva TK Policajac na veoma dobroj organizaciji turnira gdje je sve besprijekorno funkcioniralo .