13.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

(FOTO) U derbiju kola Zrinjski i Sarajevo podijelili bodove

Danas je u Mostaru odigrana utakmica 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojoj su se susreli nogometaši Zrinjskog i Sarajeva. Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri Plemića koji su pred sam kraj prvog poluvremena preko Miloša Filipovića stigli do prednosti od 1:0.

U kaznenom prostoru Sarajeva srušen je Dragan Juranović, a sudac Franjo Jelić pokazao je na kazenin udarac koji je izveo Miloš Filipović. Filipović je preciznim udarcem prevario vratara gostiju Kovačevića i donio prednost Plemićima od 1:0. S tim rezultatom se odlazi na odmor.

U 72. minuti Zrinjski je mogao povećati prednost. Juranovićev udarac nakon kornera zaustavlja vratar Sarajeva Kovačević, kao i udarac Magdića.

U 77. minuti Sarajevo uspijeva stići do gola. Strijelac Fanimo koji je izbacio iz igre dva nogometaša Zrinjskog i matirao vratara Varvodića. U 80. minuti odličan udarac Todorovića završava pokraj gola Sarajeva. U 83. minuti ponovno Todorović u prilici, ali udarac glavom završava pored vrata Sarajeva.

U 85. minuti odličan udarac Zlomislića i još bolja obrana vratara Sarajeva Kovačevića. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila podjelom bodova (1:1).

Uskoro više fotografija…

HŠK Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Mašić, Bekić, Jakovljević, Trebotić, Enin, Filipović, Magdić, Juranović.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Pidro, Oremuš, Hebibović, Velkoski, Pejović, Đokanović, Milanović, Dupovac, Adukor.