16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO & VIDEO) HNK Stolac – HŠK Zrinjski 1:3 pioniri U-15, pogledajte najzanimljivije detalje s utakmice

Danas su u Stocu odigrane utakmice 2. kola, 1. lige Hercegovačko-neretvanske županije/kantona za predpionire i pionire između HNK Stolac i HŠK Zrinjski.

Prvo su na teren istrčali predpioniri ova dva kluba koji su pokazali zanimljivu igru. Nakon predpionira utakmicu su odigrali i pioniri Stoca i Zrinjskog.

Za HNK Stolac su nastupili: Pero Lukenda, Luka Bošković, Ivan Pavlović, Luka Bošković, Dražen Pažin, Luka Marčić, Antonio Šutalo, Pero Perić, Anteo Vučina, Božan Marić, Luciano Raguž. Pričuve: Matej Lončar, Gabrijel Rajić, Nikola Raguž, Vide Raguž, Jakov Perić, Romano Raguž, Domagoj Rajič. Trener: Haris Buzaljko.

Za HŠK Zrinjski su nastupili: Ivano Doko, Sandro Zovko, Marko Karačić, Antonio Sesar, Nikola Sivrić, Gabrijel Božić, David Džidić, Marko Palac, Petar Lasić, Niko Brać, Ivan Kukić. Pričuve: Roko Krešić, Matej Galić. Trener: Marin Jovanović.

Stolac je bolje otvorio utakmicu te je uputio dva dosta dobra udarca na gol Plemića, ali je vratar Zrinjskog Ivano Doko odlično reagirao. Ipak, u 18. minuti utakmice Stočani dolaze do vodstva preko Luke Boškovića. Nogometaš Stoca Pero Perić lijepo je prošao po desnoj strani te ubacio u šesnaesterac loptu koju glavom u mrežu ubacuje Luka Bošković.

Nakon pogotka Zrinjski je krenuo dosta bolje te je u 23. minuti utakmice nogometaš Zrinjskog Marko Palac sa vrha šesnesterca lijepo pucao, ali je vratar Stoca Pero Lukenda još bolje obranio. U 25. minuti Zrinjski ima još jednu lijepu priliku preko Sandra Zovke koji pogađa prečku gola. Do kraja poluvremena igralo se na sredini terena, a na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za domaćina.

Drugo poluvrijeme donosi dosta bolju igru Plemića koji uspijevaju doći do tri pogotka. Prvi gol mogli smo vidjeti već u 39. minuti utakmice, a strijelac je Niko Brać. U drugom poluvremenu bilježimo još dva pogotka koja postiže Petar Lasić u 55. i 69. minuti utakmice na asistencije Marka Palca.

Što se tiče Stoca zabilježili smo odličnu priliku u 60. minuti kada je Luka Bošković pobjegao obrani Zrinjskog, ali je lopta završila pored gola Plemića.

U narednom 3. kolu nakon dva gostovanja Zrinjski će na svom stadionu dočekati ekipu Čapljine, dok će Stolac u goste Rami.