18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) Željezničar golom u 91. minuti izbjegao poraz od Slobode

Nogometaši Željezničara i Slobode remizirali su rezultatom 1:1 u jednom od derbija sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmicu je vrlo efektnim pokušajem otvorio Nedim Mekić u trećoj minuti. Vezni nogometaš Željezničara je vanjskim dijelom kopačke šutirao, ali lopta odlazi nadomak gola.

Plavi su zaprijetili i u 14. minuti preko Mustafe Mujezinovića s distance, ali je Semir Bukvić na golu Slobode bio siguran.

Uslijedio je veoma loš period igre u kojem su oba tima djelovala “uspavano”. Uzbuđenja nije bilo sve do samog finiša prvog dijela.

Igrao se 44. minut kada je Sloboda imala fenomenalnu šansu. Nakon jedne oduzete lopte šutirao je Mehmedović, Bender je odbio ravno do Maksimovića, koji je s desetak metara promašio gotovo prazan gol. Ipak, na odmor se otišlo bez golova.

Otvaranje drugog dijela bilo je još “uspavanije” nego u prvom dijelu. Dugo smo čekali na prave šanse i prijetnje.

Sloboda je ponovo dobro zaprijetila u 58. minuti. Bivši nogometaš Željezničara Dženis Beganović je mogao do gola, ali je njegov udarac glavom nakon kornera otišao pored gola.

Napadi Željezničara do kraja utakmice nisu bili toliko izgrađeni. Izdvaja se pokušaj Mujezinovića u 72. minuti, ali mu je ponovo udarac obranio Bukvić.

Najljepši trenutak utakmice vidjeli smo u 79. minuti. Iskusni Said Husejinović se namjestio na desnu nogu i s distance pogodio rezantnim udarcem za vodstvo Tuzlaka.

Do kraja su domaći pokušali s izmjenama i nešto ofanzivnijom igrom, no rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade kada je hrvatski nogometaš Bruno Zdunić postigao prvijenac u dresu Željezničara. Pogodio je glavom u prvoj minuti nadoknade.

Mogli su Plavi i do preokreta, ali je udarac iz slobodnjaka Samira Bekrića “prohujao” pored stative u posljednjoj minuti. Ostalo je 1:1 tako da su veliki rivali podijelili bod u, na kraju se ispostavilo, ipak uzbudljivom susretu na Grbavici.