16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

(FOTO) ŽKK Zrinjski 2010: Plemkinje druge na Ladies cupu

Košarkašice ŽKK Zrinjski 2010 osvojile su drugo mjesto na Ladies cupu nakon što su danas poražene od ŽKK Ragusa iz Dubrovnika, aktualnih prvakinja Hrvatske. Prethodno su Plemkinje u borbi za plasman svladale ŽKK Plamen iz Požege, drugoplasiranu ekipu prvenstva Hrvatske.

Gošće su danas bile bolje i zasluženo su slavile, a Plemkinjama treba odati priznanje na odigranim utakmicama na ovom turniru i ovo im je veliko iskustvo igranja s velikim klubova, a prvakinje i do prvakinje Hrvatske svakako to jesu. Ono što još vrijedi istaći da je pola ekipe Zrinjskog protekle sezone nastupao za kadetkinje, tako da Plemkinje ne trebaju brinuti za budućnost. S nestrpljenjem čekamo premijerni nastup Plemkinja u Premijer ligi BiH. Današnja utakmica završila je pobjedom ŽKK Ragusa rezultatom 85:64.

Karla Lasić 4, Mihaela Bernadić 3, Hana Hadžihusejnović 2, Katarina Mihalj 17, Leonarda Bošnjak 12, Katja Bakalar 4, Sara Herceg 6, Ana Leko 6, Mihaela Ereš 6, Ivana Đolo, Monika Jutič 2 i Jelena Čutura 3

Treće mjesto osvojila je ekipa Orlova koja je svladala ŽKK Plamen 86:40. Najbolji strijelac je Jelena Ivezić ( Pozega), a MVP Ana Vrsaljko ( Ragusa)