2.9 C
Subota, 20 travnja, 2024

Francuska na krilima Mbappea prošla u osminu finala

U jednom od najvećih derbija grupne faze Svjetskog prvenstva reprezentacija Francuske svladala je Dansku rezultatom 2:1 i tako se plasirala u osminu finala.

Francuska je u Katar stigla po obranu titule, a uoči posljednjeg kola bit će mirna, dok Danci imaju prilično nezahvalnu situaciju.

Start prvog dijela bio je ispod svakog nivoa i kao da su zvijezde oba tima bile “uspavane”. No, kasnije smo dobili fantastičan nogomet.

Prvu dobru šansu imao je Antoine Griezmann u 33. minuti, ali je iskosa s lijeve strane šutirao direktno u Kaspera Schmeichela.

Odgovorio je Andreas Cornelius nakon kontre u 36. minuti, ali je šutirao pored gola, da bi u 40. minuti Kylian Mbappe očajno šutirao nakon povratne lopte. Bez golova otišlo se na odmor.

U 61. minuti vodstvo Francuza. Theo Hernandez je povukao loptu sa svoje polovine, odigrao višestruki dupli pas s Kylianom Mbappeom, a napadač PSG-a rutinski pogađa za gol Trikolora.

Nije dugo trajalo vodstvo Francuske. U 67. minuti nakon kornera lopta dolazi do Andreasa Christiansena, a stoper Danske pogađa za 1:1.

Uslijedila je velika ofanziva s obje strane i gol je “visio” u zraku. Redale su se prilike na obje strane, dok Mbappe nije riješio pitanje pobjednika.

Griezmann je odlično centrirao u 87. minuti, a Mbappe koljenom pogađa za 2:1 i plasman svoje selekcije u nokaut-fazu.

U posljednjem kolu Francuzi igraju protiv Tunisa i mogu biti rasterećeni, dok će za plasman dalje igrati u direktnom okršaju Australija i Danska. Australcima odgovara čak i bod.