16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Geni kameni u Marina Čilića: Kad misliš da je gotov – on dobije meč!

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Marseilleu nakon što je u utorak uz puno muke pobijedio bjeloruskog kvalifikanta Ilju Ivašku (ATP – 137) sa 3-6, 7-6 (5), 6-4 u meču koji je trajao 2 sata i 25 minuta.

Čilić u prvom setu niti jednom nije ugrozio protivnikov servis, dok je Ivaška jedinu priliku koja mu se ukazala, u šestom gemu, uspio iskoristiti, što mu je bilo dovoljno da osvoji set.

Hrvatski tenisač prvi je servirao u drugom setu i doživio je još jedan šok. Ivaška je napravio break, ali već u sljedećem gemu Čilić mu je uzvratio, pa je set odlučen u tie-breaku, koji je otišao na Čilićevu stranu. Nakon toga Čilić je dominirao, te je sa dva breaka došao do pobjede i plasmana u sljedeće kolo, gdje ga čeka Kanađanin Denis Shapovalov (ATP – 15) s kojim ima omjer 1-1. Čilić je slavio 2018. u Baselu, a Shapovalov prošle godine u Indian Wellsu.