15.5 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Gruđanke izborile sedmu uzastopnu završnicu KUP-a BiH

Pobjedom protiv ŽRK Mira iz Prijedora rukometašice Gruda plasirale su se u sedmu uzastopnu završnicu KUP-a BiH. Gruđanke su u prvoj utakmici slavile rezultatom 34:26, a u drugoj uzvratnoj utakmici 40:19. Već godinama četvrtzavršnice KUP-a BiH kao da su rezervirane za utakmice između HRK Grude i ŽRK Mira Prijedor.

Tako da se i ove godine ždrijeb ponovio kao i nekoliko prethodnih sezona, a dva kluba koji godinama gaje dobre i prijateljske odnose, dogovorili su da se, u prvom redu zbog smanjenja troškova, obje utakmice odigraju u Grudama.

U prvoj utakmici koja je odigrana u srijedu u kojoj je formalni domaćin bila ekipa Mire, vidjeli smo utakmicu u kojoj su Gruđanke uglavnom vodile, osim na samom početku kad je Mira povela 2:0 i u jednom trenutku u prvom poluvremenu kad je rezultat izjednačen na 12:12.

Ekipa Gruda je u nekoliko navrata u ovoj utakmici odlazila na prednost od 4-6 golova, ali nije uspijevala prelomiti utakmicu zahvaljujući upornosti ekipe Mire, ali i svojim pogreškama. Ipak, na kraju je bilo osam golova prednosti koje su garantirale da neće biti neizvjesnosti u uzvratnoj utakmici.

Uzvrat je također poslužio trenerima obje ekipe da dadnu puno minutaže igračicama koje manje igraju u prvenstvenim utakmicama. Tijekom utakmice bilo je lijepih poteza s obje strane, a cure su dobro iskoristile ukazanu prigodu za igru.