13.8 C

Hajduk pobijedio Osijek u Gradskom vrtu i plasirao se u polufinale Kupa

Posljednji polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa je splitski Hajduk koji je u gostima, nakon vrlo uvjerljive igre, pobijedio Osijek 2-1 (1-0).

Prošlosezonski osvajač Kupa Hajduk je dominirao većim dijelom utakmice te je vodio 2-0. U 21. minuti je 16-godišnji Luka Vušković bio strijelac za 1-0, a u 77. Filip Krovinović za 2-0. Jedini pogodak za Osijek dao je također 16-godišnjak, Filip Živković je u 84. smanjio na 1-2, ali vremena ni snage kod domaćina za nešto više nije bilo.

Premda se od prve minute mogla primijetiti velika energija domaćih igrača, mnogo konkretniji kroz cijelo prvo poluvrijeme bio je Hajduk. U osmoj minuti su Splićani imali prvu priliku, a zaprijetio je mladi Vušković.

Potom je u 16. minuti pucao Mlakar pa nakon toga i Pukštas, dok je Hajduk bolju igru pogotkom naplatio u 21. minuti. Nakon kornera loptu je glavom zahvatio 16-godišnji Luka Vušković i zabio za gostujuće slavlje u Gradskom vrtu. Bio je to drugi nastup Vuškovića za seniorsku momčad Hajduka i premijerni pogodak.

Brzo nakon toga je Hajduk mogao povećati vodstvo, ali je domaći vratar Malenica odlično zaustavljao udarce Livaje i Fossatija. Osijek je bio posve nemoćan tijekom prvih 45 minuta. Domaćin nije mogao složiti pravu akciju i na pravi način doći pred suparnička vrata, a sličan ritam utakmica je imala i u drugom dijelu.

No, primjetno je bilo i da su Splićani pritisnuli kočnicu te su sve više pazili na svoja vrata i čuvali rezultat nego li tražili drugi pogodak i veliki korak prema polufinalu. Moglo je biti 2-0 u 62. minuti kada je Livaja prebacio osječkog vratara Malenicu, ali je pogodak spriječio Žaper i sačuvao nadu domaćinu.

Četiri minute kasnije mogao je Krovinović zabiti, ali ni on nije uspio pogoditi suparničku mrežu. No, uspio je zato Krovinović u 77. minuti na asistenciju Livaje pogoditi za 2-0 iz teške situacije.

Tek tada je Osijek krenuo na sve ili ništa te je na 1-2 smanjio u 84. minuti. Udarac Žapera je obranio Lučić, ali je na odbijenu loptu natrčao Filip Živković i zabio za Osijek. Do kraja se domaćin trudio doći do drugog gola i produžetaka, ali Hajduk je sačuvao svoju minimalnu, ali posve zasluženu prednost.