16.9 C

Hajduk svladao Rijeku u Jadranskom derbiju i vratio drugu poziciju

U odgođenom susretu 2. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Rijeku sa 2-0 probivši se na drugo mjesto na ljestvici.

Strijelci za Hajduk bili su Stipe Biuk (66) i Nikola Kalinić (76).

Obje momčadi su u Jadranski derbi ušle s novim trenerima. Mislavu Karoglanu je ovo bila premijera na klupi Hajduka nakon što je Valdas Dambrauskas u ponedjeljak smijenjen, dok je Talijan Serse Cosmi preuzeo Rijeku prošli tjedan. Iskusni talijanski stručnjak je vodio Rijeku u jednoj utakmici, u domaćem porazu od Osijeka (0-3), a sada ga je čekalo i “vatreno krštenje” u derbiju na Poljudu koje neće pamtiti po dobrome.

Domaćin je daleko bolje ušao u susret. Već u drugoj minuti Hajduk je zaprijetio, no Mlakar je pucao previsoko. Samo minutu kasnije Melnjak je pucao glavom na prvoj vratnici, međutim nije bio precizan. U osmoj minuti okušao se i Livaja, ali je pogodio vanjski dio mreže. U desetoj minuti zaprijetio je i Sahiti, no nije bilo promjene rezultata.

U 24. minuti Livaja je imao priliku iz slobodnog udarca gotovo sa samog ruba kaznenog prostora, no pogodio je zid. Jedinu priliku u prvom dijelu gosti su imali u 34. minuti, Obregon je ušao u kazneni prostor iskosa, pucao je, ali je Lovre Kalinić bio spreman.

Dvije minute kasnije vidjeli smo i sjajnu priliku Hajduka. Sahiti je probio po desnoj strani, a zatim povratnom loptom uposlio Biuka, no mladi igrač Hajduka je promašio zicer. Hajduk je u prvom dijelu imao 68 posto posjeda lopte, uputio je šest udaraca, Rijeka jedan, te imao četiri kornera, dok su gosti izveli jedan udarac iz kuta, no nije bilo promjene početnog rezultata.

Hajduk je imao prvu priliku i u nastavku, Melnjak je u 54. minuti lijepo ubacio, Livaja je pucao glavom, no Labrović je obranio. Šest minuta kasnije Hajduk je imao i najbolju priliku na utakmici. Fantastično je Sahiti kroz “srce” suparničke obrane proigrao Livaju koji je izašao sam ispred Labrovića, međutim obranio je vratar Rijeke, a u nastavku je Galešić otklonio opasnost.

Silan pritisak Hajduka urodio je plodom u 66. minuti kada je Stipe Biuk nakon solo prodora sjajno pogodio suprotni kut za 1-0. Krilni napadač Hajduka uzeo je loptu na svojoj polovici, projurio po krilu, prošao Galešića, ušao u šesnaesterac i zatim sjajno pogodio suprotan Labrovićev kut.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 76. minuti. Livaja je odlično uposlio Nikolu Kalinića, a ovaj mirno pogodio pored gostujućeg vratara. Sve nade u mogući preokret za Rijeku su nestale u 84. minuti kada je Talijan Gabriel Lunetta isključen zbog drugog žutog kartona.

Hajduk je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, devet manje od vodećeg Dinama. No, Splićani imaju i susret manje.

Varaždin je treći sa 15 bodova, dok je Slaven Belupo na četvrtom mjestu sa 14 bodova. Rijeka je posljednja s pet bodova.