Danas je u Mostaru na stadionu pod Bijelim brijegom odigran hercegovački derbi u kome je HŠK Zrinjski dočekao NK Široki brijeg.

HŠK Zrinjski – NK Široki Brijeg 2:1 (2-0)

Strijelci : Ćorluka 23′, Ivančić 25′, 90′ Slobodan Jakovljević (a.g)

HŠK Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić, Bekić, Enin, Zlomislić, Bilbija, Filipović, Todorović, Ivančić.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić, Pervan.

Plemići su derbi dočekali na krilima pobjede nad Veležom, a Široki je napokon kompletirao momčad nakon što je veliki broj igrača bio zaražen koronavirusom. Utakmica je bila podjednako važna i jednima i drugima, jer to izravan sudar klubova koji konkuriraju za Europu.

Početak prvog djela susreta protekao je u ispitivanju snaga s tim da su Plemići imali veću  inicijativu i kontrolirali su sredinu terena. Gosti su u 14 minutu  susreta zaprijetili jednom polukontrom međutim linijski sudac označava zaleđe . Plemići su od početka susreta odigrali visoki pressing ,konstantno pritiskajući obranu gostiju ispred njihovog sesnaesterca što je rezultiralo velikim brojem grešaka gostujuće momčadi. Takva agresivna i dinamična igra domaćina dala je rezultsku prednost koju su krunisali danas raspoloženi Ćorluka u 23.minutu susreta i Ivančić u 25.minutu.

Do kraja prvog djela nastavlja Zrinjski sa agresivnim visokim presingom i prave još nekoliko prilika za veću rezultatsku prednost, međutim rezultat ostaje 2:0 u korist Zrinjskog.

U drugom poluvremenu Zrinjski očito zadovoljan postignutom prednošću odustaje od visokog presinga tako da i gostujuća momčad ima veći posjed lopte te pravi nekoliko poluprilika ali bez promjene rezultata. Zrinjski od 75. minute ponovno uzima inicijativu, a gostujuća momčad pokušava brzim organiziranim napadima ugroziti rezultatsku prednost Plemića. Na kraju gosti uspjevaju smanjiti na 2:1 što je i krajnji rezultat hercegovačkog derbija.

Zrinjski zasluženo dobiva još jedan hercegovački derbi i upisuje nova 3 boda.