19.9 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Hercegovci odveli Rijeku do pobjede nad Dinamom na Maksimiru

Ekipa Rijeke upisala je veliku pobjedu protiv Dinama u prvom susretu proljetnog dijela Hrvatske nogometne lige rezultatom 2:0, a do trijumfa su ih vodili bivši igrači Širokog Luka Menalo i Stjepan Lončar.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, mada su Modri u drugoj minuti sudačke nadoknade postigli gol koji je poništen nakon VAR intervencije. Petković je u pomenutoj situaciji bio u nedozvoljenoj poziciji.

U osmoj minuti drugog poluvremena Petković je promašio penal, a kazna stiže u 66. minuti kada je Lončar iskoristio asistenciju Menala i pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 71. minuti kada je Lončar upisao asistenciju, a Andrijašević pogodio za 2:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačni rezultat.

Nakon ovog kola, Dinamo ostaje prvi na tabeli HNL-a sa 33 osvojena boda, koliko ima i Osijek koji ima utakmicu više, dok je Rijeka na četvrtoj poziciji sa 23 osvojena boda nakon 12 odigranih utakmica.

Dinamo – Rijeka 0:2 (Lončar, Andrijašević)