U okviru 14. kola košarkaške Lige BiH večeras je HKK Zrinjski na svom parketu dočekao KK Mladost.

Utakmica je privukla oko 250 navijača Zrinjskog, a pobjeda je za Plemiće vrijedila kao suho zlato u borbi za opstanak.

I gosti su došli u Mostar sa svojom računicom, tako da je utakmica bila dosta zanimljiva. Susret je kasnio pola sata jer suci nisu stigli na vrijeme.

Prva četvrtina utakmice pripala je domaćim košarkašima 22:19. Zrinjski u drugoj četvrtini povećava prednost, te se na odmor odlazi rezultatom 46:33.

U treću četvrtinu su bolje ušli košarkaši Mladosti (18:27), te uspjeli smanjiti prednost domaćina 64:60. U posljednju četvrtinu HKK Zrinjski ulazi bolje te krajnji rezultat glasi 82:73 za Plemiće.

U redovima Zrinjskog najefikasniji su bili Stefan Glogovac s 19 koševa, te Tihomir Vranješ i Aleksandar Danilović s po 18 koševa.

Kod gostiju Dragan Đuranović postigao je 15, a Alkejsa Birovljev 13 koševa.