19.9 C

HKK Zrinjski: Plemići poraženi na domaćem parketu od KK Promo

Košarkaši HKK Zrinjski danas su u zaostaloj utakmici domaćeg prvenstva na svom parketu dočekali KK Promo iz Gornjeg Vakufa.

HKK Zrinjski – KK “Promo” Donji Vakuf 73:81 (30-34) (21-15,9-19,25-28,18-19)

Momčadi su za ovaj susret prijavile slijedeće sastave:

HKK Zrinjski: Soldo, Zovko, Naletilić, Pajić, Veljković, Zomislić, Đurašević, Čerkezović, Zlomislić, Čović, Podojak

KK “Promo” Donji Vakuf: Gatling, Alkić, U.Ilić, A. Ilić, D.D.Carl, Šertović, Dedajić, Cavak, Pendić, Mulomerović

Prvu četvrtinu Plemići su krenuli veoma dobro i dobili prvu četvrtinu rezultatom 21:15.U drugoj četvrtini gosti agresivniji u obrani i precizniji u napadu sto im donosi 10 koševa prednosti i time prelaze u vodstvo na kraju prvog poluvremena. Rezultat prvog poluvremena  na semaforu je pokazivao 30-34 za gostujuću ekipu.

U drugom poluvremenu obje ekipe krenule su istim tempom i ponovno gosti dobijaju i treću četvrtinu 28-25. U četvrtoj četvrtini Plemići svjesni da moraju krenuti na sve ili ništa podižu igru na još jači nivo . Gosti predvođeni iskusnim Justin Gatlingom te raspoloženim Ilićem završnicu susreta drže pod kontrolom. Gosti dobijaju još jednu četvrtinu i zasluženo odnose bodove iz Mostara. Na kraju 81:73 za gostujuću ekipu KK Promo . Kod gostujuće ekipe bolji od ostalih su bili : Shane Justin Gatling 28 poena 6 skokova i 3 asistencije, Aleksandar Ilić upisao je 20 poena i Ivan Pendić 11 poena i 8 skokova.

Kod Plemića samo  Milenko Veljković 17 poena i 5 skokova te Josip Naletilic 14 poena ,2 skoka i čak 8 asistencija dok su ostali košarkaši bili ispod prosjeka.

Plemići su imali imperativ pobjede u ovom susretu, no bodove za spas morat će potražiti kod drugih protivnika .