10.5 C
Srijeda, 24 travnja, 2024

HNK Čapljina preokretom do prvih bodova ove sezone

U trećem kolu Prve nogometne lige HNK Čapljina odigrao je svoj prvi meč ove sezone na svom stadionu.

Gost ekipi HNK Čapljina bila je ekipa FK Radnik iz Hadžića koja je kao i domaćin u prethodna dva kola prvenstva upisala dva poraza i to identičnim rezultatima kao i HNK Čapljina pa je to bio dvoboj pretposljednje i posljednje plasirane momčadi prvenstva u ovom trenutku.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i prijetili si u 10. minuti a u 15. minuti vratar HNK Čapljina Kovač je odlično obranio udarac gostiju upućen s dvadesetak metara.
Domaći su uglavnom prijetili iz prekida a onda nakon jedne gužve u šesnaestercu gosti su se dokopali lopte i 26. minuti zatresli gredu.
U 29. minuti nakon greške domaće obrane Alden Vladavić krade loptu i sjajno pogađa desni donji ugao vratara Kovača za vodstvo FK Radnik 1:0.
U samoj završnici susreta HNK Čapljina imao je dvi prilike dobre prilike za postizanje pogotka ali na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 1:0.

Nastavak susreta donio je brzo poravnanje rezultata na 1:1 pogotkom Elmina Hadžikadunića iz jedanaesterca u 54. minuti a osam minuta kasnije, u 62. minuti Milorad Albijanić postiže pogodak i preokreće rezultat na 2:1. Konačni rezultat 3:1 kojim HNK Čapljina upisuje prve osvojene bodove ove sezone postavlja Anes Agović pogotkom u 91 minuti.

U narednom kolu HNK Čapljina gostuje kod ekipe FK Igman.