15.5 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

HRK Široki s deset igrača slavio u Kiseljaku

Rukometaši Širokog pobijedili su Kiseljak 23:28 (11:14) u susretu 7. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u nedjelju navečer u Sportskoj dvorani Srednje škole Ivana Gorana Kovačića u Kiseljaku.

Širokobriježani su poveli od prve minute, domaćini su se uspjeli vratiti te povesti 8:7, no nakon toga su gosti ponovno došli u vodstvo te su na odmor otišli pri vodstvu od tri pogotka razlike (11:14).

U nastavku susreta igrači trenera Mihovila Bilaća nisu ispuštali prednost, koja je u par navrata iznosila +6, te su mirno priveli utakmicu kraju slavivši na kraju s 23:28. Mate Marušić s 9 pogodaka ponovno je bio najbolji u redovima Širokog. Po 6 pogodaka postigli su Marin Marić i Matej Mandić.

U momčadi Kiseljaka sa 7 pogodaka istaknuo se Boris Bošnjak. Zanimljivo, trener Širokog je u Kiseljaku mogao računati na samo 10 igrača jer nekoliko mladih rukometaša nije moglo na put zbog viroze.

Bila je ovo posljednja službena utakmica u 2019. godinu, a sezona se nastavlja u ožujku 2020. godine kada HRK Široki gostuje u Livnu kod RK Rvacka.