14.9 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila Azerbajdžance

Hrvatska futsal reprezentacija otvorila je posljednji krug kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2020. u Osijeku pobjedom protiv Azerbajdžana sa 2-0.

Hrvatska je domaćin Elitnog kola skupine C, na turniru još sudjeluju Rusija, Azerbajdžan i Slovačka, a sve utakmice igraju se u Osijeku
Prvoplasirana momčad u skupini osigurat će mjesto na Svjetskom prvenstvu, dok će drugoplasirana momčad sudjelovati u doigravanju za preostala dva mjesta u Litvi.

Hrvatsku je na startu turnira čekao neugodan suparnik, međutim odabranici izbornika Mate Stankovića ostvarili su iznimno važnu pobjedu. Bodove hrvatskoj vrsti donijeli su Luka Perić golom u četvrtoj minuti, te Franko Jelovičić koji je u 38. minuti pogodio u praznu suparničku mrežu. Jedan od najboljih igrača u hrvatskim redovima bio je vratar Žarko Luketin koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

U drugom susretu u skupini Rusija je pobijedila Slovačku sa 7-1. Golove za pobjednički sastav zabili su Antoškin (5, 33), Davidov (10), Robinho (15), Eder Lima (22, 30) i Nijazov (29), dok je pogodak za Slovačku zabio Drahovski (16).

U drugom kolu odabranike izbornika Mate Stankovića 30. siječnja očekuje ogled protiv Slovačke, a u posljednjem kolu 1. veljače odmjerit će snage protiv Rusije.

Hrvatska i Rusija su igrale međusobno i u skupini 7 prvog kruga kvalifikacija, a susret u Dubrovniku završio je 2-2. Rusija je osvojila prvo mjesto u skupini sa sedam bodova, koliko je imala i Hrvatska, ali uz slabiju razliku pogodaka. Bosna i Hercegovina je bila treća s tri boda, a Švedska posljednja bez bodova.