21.6 C

Hrvatska potpuno nadigrala Sloveniju i došla do vrlo bitne pobjede

Nogometna reprezentacija Hrvatske na Poljudu slavila je protiv Slovenije rezultatom 3:0 i tako došla do zlata vrijednih bodova u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska je u prvoj utakmici poražena od Slovenije i od starta je sebi zakomplicirala put prema Svjetskom nogometnom prvenstvu, ali je niz dobrih rezultata, začinjen večerašnjom pobjedom nad susjedima, donio mnogo povoljniju poziciju.

Vatreni su od samog starta bili znatno bolji rival. U prvom dijelu nizale su se šanse, u 20. i 25. minuti velike prilike propustili su Andrej Kramarić i Marko Livaja.

Ipak, u 33. minuti Livaja je doveo domaćina u vodstvo. Udarac Marija Pašalića pogodio je stativu, a lopta se odbila do Livaje koji glavom pogađa prazan gol.

To je bio rezultat prvog poluvremena. Odlična igra naših susjeda nastavila se i u drugom dijelu.

Inicijativa se isplatila u 66. minuti kada je Mario Pašalić pogodio na asistenciju Ivana Perišića za 2:0. Taj gol prelomio je situaciju.

Slovenci, koji su i do drugog gola bili u teškoj situaciji, gotovo pa su se predali nakon pogotka Pašalića.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 2:0, Nikola Vlašić u posljednjim sekundama postavlja rezultat na konačnih 3:0.