18.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatska prva u skupini: Hercegovci Marić i Šego izluđivali rukometaše Katara

Rukometaši Hrvatske pobijedili su u 3. kolu grupne faze Svjetskog prvenstva selekciju Katara rezultatom 26:24 pa će tako u narednu fazu natjecanja prenijeti tri boda kao prvoplasirani tim.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, vodila je gotovo cijelo prvo poluvrijeme, ali prednost niti u jednom trenutku nije bila veća od tri gola razlike.

Pred sami odlazak na odmor Katar je uspio izjednačiti (10:10 i 11:11), ali su Hrvati ipak prvih 30 minuta okončali s vodstvom od dva gola razlike.

Slično se igralo i u nastavku utakmice, a zanimljivo da Hrvatska niti u jednom trenutku nije uspjela prebaciti više od tri gola prednosti. Ipak, na kraju su došli do sigurne pobjede rezultatom 26:24.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Mamić sa šest pogodaka, dok je Štrlek postigao pet. Istaknuo se i vratar Šego s nekoliko fantastičnih obrana, a skinuo je i četiri sedmerca. Carol Marzo je bio najefikasniji kod selekcije Katara sa sedam golova. Igračem utakmice proglašen je Mostarac Marino Marić.

Hrvatska je grupu C okončala na prvom mjestu s pet bodova, ali će u narednu fazu prenijeti tri boda jer se brišu bodovi osvojeni protiv Angole koja je na posljednjoj poziciji grupe. Katar će prenijeti dva boda osvojena protiv Japana, koji će u narednoj fazi imati bod osvojen protiv Hrvatske.