17.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

HŠK Zrinjski: Do polaska u Istru biti će poznata sudbina napadača?

Nakon novog poraza od Sutjeske na memorijalima u Gabeli, trećeg uzastopnog, nogometaši Zrinjskog jučer su imali slobodan dan, a danas će se vratiti u Međugorje, gdje će trenirati još sutra, nakon čega će se početi pakirati za Istru – gdje čeka udarni dio priprema.

Nakon poraza od Varaždina (0:2), Plemići su nastupili na 30. Akovićevom memorijalu gdje su najprije savladali Neretvu (Stanić, Čurjurić), a onda nakon regularnih 2:2 (Gojković, Goveradica) protiv crnogorskog prvaka Sutjeske posrnuli na penale. Oprobao je šef struke Mladen Žižović veliku većinu igrača (nisu igrali ozlijeđeni Jakovljevć i nešto lakše ozlijeđeni Ibanez), a sve ih uskoro čekaju veći izazovi – na udarnom dijelu priprema u Istri, gdje čekaju još četiri utakmice – tri u skupini Medulin Cupa i to protiv češkog trećeligaša Znojma, poljskog drugoligaša Sandecja Nowy Sacza, Rudara iz Prijedora te četvrta za konačni plasman na turniru.

U Medulinu ćemo definitivno dobiti obrise igre ove zime renoviranog Zrinjskog, a prije petka, za kada je zakazan put za Istru, možda saznati sudbinu Aleksandra Vučenovića – austrijskog napadača na probi koji je protiv Sutjeske dobio minutažu u drugom poluvremenu, pri čemu se nije posebno iskazao. S. N.