7.7 C
Subota, 20 travnja, 2024

HŠK Zrinjski: Jakirovićeve kritike urodile plodom

Zrinjski je odradio tri tjedna priprema, na pola je puta u uigravanju za proljeće i generalni je dojam da sve ide kako treba, jednim željenim putom. Na to svakako ukazuje raspoloženje Sergeja Jakirovića čije su otvorene kritike pojedincima očito upalile.

– Svi su dali maksimum, po jako teškom terenu odigrali smo jako puno akcija, a za više golova nedostajao je zadnji pas, precizniji ubačaj sa strane, govorio je Sergej Jakirović nakon 2:1 pobjede nad Željezničarom.

Djelovao je puno zadovoljnije nego nakon pobjede nad Posušjem (2:0), kada je prozvao pet iskusnijih igrača koje je zamijenio nakon 45 minuta, a prvotni je plan bio da odigraju 60 minuta. Ovog je puta startao sa Soldom, Jakovljevićem, Krešićem, Ćorlukom, Bekićem, Zlomislićem, Eninom, Filipovićem, Bilblijom, Juranovićem i Ivančićem, a u 60. minuti na travnjaku u Međugorju imao je Varvodića, Marušića, Magdića, Gačića, Ibaneza, Trebotića, Ljubića, Todorovića, Arežinu, Govedaricu, Mašića.

Enin je bio taj koji je u 25. minuti završio lijepu akciju, a znakovito da su u 72. minuti akteri drugog gola bili nakon Posušja kritizirani Arežina, koji je asistirao iz kornera, i strijelac Govedarica. Generalno je dosta dobro djelovao Zrinjski u ovoj prvoj provjeri ove zime protiv prvoligaša, protiv rivala u borbi za Europu, što je sigurno bio motiv više, ali nema sumnje da su i Jakirovićeve kritike odigrale ulogu.

Ipak, potvrdu ove tvrdnje treba sačekati i u utakmicama koje su preostale, a nije sigurno da će prva od njih biti ona protiv Neretve iz Metkovića. Upitna je radi ulaska hrvatske momčadi u BiH, što će reći da bi Zrinjski sljedeću mogao zaigrati u Gabeli, na Memorijalu Andrije Ankovića.

Piše: Slaven Nikšić