9.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Ivan Bubalo: S psihološke strane puno nam je značila ova pobjeda

Četiri mjeseca je prošlo od jesenskog dijela prvenstva i muka s kojima se susretao gabelski GOŠK u Prvoj ligi FBIH, međutim s potpuno jednakim grčom su ušli i u proljetni dio natjecanja.

Bodovno stanje i pozicija na ljestvici su opet donijeli veliki pritisak u domaći tabor u Gabeli, a igra na terenu protiv bihaćkog Jedinstva je bila slična onome od jesenas pa se u njihove redove uvlačila strepnja kako je meč odmicao. Ipak ubačaj Sabahudina Jusufbašića iz 90. minute je u gužvi iskoristio novi napadač Dženan Haračić za pobjedu od 1:0.

”Čestitam dečkima na požrtvovnosti i borbi od prve do zadnje minute. Psihološki za našu ekipu jako puno znači ova pobjeda. Slavili su na kraju kao da su osvojili Ligu prvaka. Cijelim tijekom meča smo dominirali, stvarali poluprilike i prilike, gol je došao u samoj završnici, ali sad mogu reći u najslađem trenutku, i tako smo naplatili sav trud koji smo uložili”, komentirao je za Dnevni list novi trener Ivan Bubalo kojem je to bio prvenstveni debi na klupi GOŠK-a.

Gabeljani su napadali svih 90 minuta i bili za nijansu opasniji nego u utakmicama iz jesenskog dijela prvenstva. Međutim pogodak je došao tek u završnici.

”Bilo je jako puno grča u nogama igrača, psihološki teret prevelik na njima. Znali su da moraju pobijediti. Ljepota nije bila bitna nego osvojiti tri boda, a to smo srećom uspjeli i idemo dalje”, rekao je Bubalo.

U sljedećem kolu će GOŠK kod lokalnog rivala Čapljine koji je također drugi dio otvorio pobjedom od 1:0.

”Prvi meč znači puno, otvara put za dalje. Imamo derbi u Čapljini i idemo na pobjedu kao što smo i na svom terenu. Tako ćemo se postaviti u svakoj utakmici. Da ćemo morati puno truda uložiti, hoćemo, ali svaki nam je bod jako bitan”, zaključio je Ivan Bubalo.

Jedinstvo je imalo svoje prilike kod 0:0, ali i u sudačkoj nadoknadi poslije vodstva domaćih.

”Čestitam momcima na izvanrednoj igri, odradili su što se tražilo od njih, a odlučio je jedan trenutak dekoncentracije. Mogli smo tu situaciju bolje riješiti i izvući povoljan rezultat, međutim bila je teška utakmica, s puno pritiska za ekipu GOŠK-a. Mi smo se znali postaviti, ali ipak je GOŠK pobijedio i ja im čestitam”, izjavio je trener Bišćana Jasmin Đidić.

Jedinstvo je u prvi dio ušlo kao kandidat za Premijer ligu, ali su i oni uvezali negativan niz.

”Ne bih komentirao to što je bilo prije pola godine kad nisam bio tu. Moj zadatak je da ih pripremim kroz prvenstvo, da izvučemo što veći broj mladih igrača i da što prije osiguramo ostanak u ligi”, rekao je Đidić koji je šef struke od ove zime.