20.5 C
Subota, 27 srpnja, 2024

Kadeti Gruda nastavili niz:Pao i Hercegovac u Bileći

Danas je na gradskom stadionu u Bileći odigrana nogometna utakmica Omladinske lige BiH-Jug u kategoriji kadeta. U tvrdoj i neoizvjesnoj nogometnoj utakmici sa šest golova, gledatelji su mogli uživati u majstorijama igrača kako jedne, tako i druge momčadi. Ipak, kako je utakmica odmicala, kvalitet kadeta HNK Grude je sve više dolazio do izražaja i sigurno su utakmicu priveli kraju rezultatom 4-2, čime su nastavili pobjednički proljetni niz od osam pobjeda. U prvom poluvremenu gosti su poveli 2-0 golovima Marka Alpeze i Ivana Kature, da bi domaćini golom Pavle Mihica smanjili na 2-1. U drugom poluvremenu u obostrano otvorenoj utakmici, domaćini su izjednačili na 2-2 golom Luke Inića. Tada gosti uzimaju sve u svoje ruke i do kraja se igralo samo na gol FK Hercegovac, da bi izvrsnom solo akcijom Lovro Miloš u 56. minuti doveo HNK Grude u prednost od 3-2, a konačan rezultat postavio je Petar Čiljak u 82. minuti. Iduće kolo u utorak 304.2024. godine u 15:00 sati kadeti Gruda dočekuju vršnjake iz Ljubuskog, gdje se očekuje nastavak pobjedničkog niza.

Pobjednička ekipa HNK Grude danas je igrala u sljedećem sastavu. 1.Ivan Iličić 3.Mihael Palac 4.Stipe Alpeza 5.Jakov Leko 7.Ivan Katura 8.Jakov Markota /kapetan/ 9.Petar Čuljak 10. Lovro Miloš 11. Marko Alpeza 14.Ivano Pejić i 20. Antonio Ćorluka. Sa klupe u igru su ušlii igrači Luka Unčanin, Frano Grubišić, Gabrijel Ćorluka i Ivan Pejić.