Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Legendo neka je sretan: Najtrofejniji nogometaš Mostara svih vremena danas slavi rođendan

Goran Jurić rođen je u Mostaru, 5. veljače 1963. godine, a svoje prve nogometne korake napravio je u Veležu.

U svojoj bogatoj nogometnoj karijeri, igrao je za FK Velež, Crvenu Zvezdu, Celtu de Vigo, Croatia Zagreb ( današnji Dinamo) , Yokohamu F. Marinos, i NK Zagreb.

Goca će ostati upamćen i po tome što je nastupio za dvije nogometne reprezentacije, onu Jugoslovensku za koju je odigrao 4 utakmice, te Hrvatsku za koju je nastupio 16. puta. Njegov nogometni uspjeh je veći kada se zna da je veliki dio karijere odigrao opterećen šećernom bolešću.

Ajmooooo je antologijski poklič Gorana Jurića koji će trajno ostati urezan u srcu svih ljubitelja nogometa. Ovaj nogometni velemajstor je na zelenom travnjaku ostavljao i dušu i tijelo. Bio je od one je vrste igrača koji se nikad suhog dresa nisu vratili u svlačionicu, i zbog toga je bio mega popularan u svim klubovima za koje je nastupao u svojoj bogatoj karijeri. Teško je sada nabrojati sve pokale i titule koje je Goca osvojio u svojoj nogometnoj karijeri, ali nema sumnje da niti jedan od nogometaša koji su ponikli u Mostaru nema osvojeno ono što ima popularni Goca. Igrajući za Crvenu Zvezdu osvojio je europski klupski naslov, a kao član Vatrenih na SP u Francuskoj okitio se brončanom medaljom.
– Oglas –

Svi trofeji koje je osvojio Goran Goca Jurić.

S Veležom je u sezoni 1985./86. osvojio kup Jugoslavije, a s Crvenom Zvezdom kup Jugoslavije, europski kup i tri puta naslov prvaka Jugoslavije.

S Dinamom je četiri puta bio prvak Hrvatske i dva puta osvajao kup.

S hrvatskom reprezentacijom je na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine osvojio treće mjesto.