17.7 C
Petak, 19 travnja, 2024

Leipzig trijumfom u Bielefeldu ostao za petama lideru Bayernu

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su na Schüco Areni u 26. kolu Bundeslige ekipu Arminije rezultatom 1:0 te su tako zadržali priključak za vodećim Bayernom.

Gosti su dominirali od početka utakmice i prosto je nevjerojatno šta su sve promašili u prvom poluvremenu. Posebno se istaknuo vratar domaćih Ortega s nekoliko fantastičnih intervencija.

Nagrada za dobru igru stigla je u prvoj minuti drugog poluvremena kada je Sabitzer pogodio na asistenciju Olme.

Ni primljeni gol nije razbudio Arminiju koja je bila potpuno bezopasna, a na kraju mogu biti prezadovoljni što su utakmicu okončali sa samo jednim primljenim golom.

Leipzig je na drugom mjestu Bundeslige s bodom manje od Bayerna, koji opet ima utakmicu manje. S druge strane, Arminia je na 15. poziciji i slijedi joj grčevita borba za opstanak.