16.9 C

Liga nacija: Poraz nogometaša BiH od Poljske

U okviru drugog kola Lige nacija, reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje ugostila je Poljsku.

Reprezentacija BiH poražena je u Zenici rezultatom 1:2. Strijelci golova bii su Hajradinović, Glik i Grosicki. BiH je nastupila u potpuno izmijenjenom sastavu bez većine standardnih prvotimaca.

Sastav bh. reprezentacije: Begović – Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Ćivić – Hadžiahmetović, Bešić – Hajradinović, Gojak, Hodžić – Koljić.

U drugom poluvremenu je ušao Džeko, ali ipak nisu mogli doći do boljeg rezultata.

U 22. minuti dosuđen je penal za reprezentaciju BiH te je 24. minuti BiH povela 1:0, gol je dao Hajradinović. U 45. minuti Poljska je izjednačila golom Glika.

Prvo poluvrijeme tako je završeno neriješenim rezultatom 1:1. Edin Džeko ušao je u igru u 60. minuti umjesto Muhameda Bešića. Poljska je u 67. minuti povela 1:2. golom Grosickija.

Izmjena do kraja utakmice nije bilo i BiH je poražena u Zenici.