16.9 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Lino Červar: Vratili smo Hrvatsku tamo gdje joj je mjesto, u vrh svjetskog rukometa

Hrvatska rukometna reprezentacija režirala je veliki preokret protiv Njemačke te u infarktnoj završnici izborila polufinale Europskog prvenstva.

”Prije svega se moram zahvaliti i čestitati mojim igračima koji su na poluvremenu prihvatili moju tezu da ne prihvaćam poraz. Pokazali su mentalnu jakost i to je ono što govorim, možeš izgubiti samo ako odustaneš. Nijemci su cijelo vrijeme imali prednost, mi smo gubili živce, ali na kraju se ipak pokazalo da vještina i upornost pobjeđuju. Na kraju je i Šego dao svoj doprinos. Vratili smo opet Hrvatsku gdje joj je mjesto, u polufinale i vrh svjetskog rukometa”, rekao je uzbuđeni Lino Červar za RTL.

”U određenom trenutku kad je bila kriza, nismo klonuli. Dogovorili smo se na poluvremenu da moramo izdržati. Pobijedio je inat i ta želja za pobjedom. Bila je i nervoza na klupi. Problem je bio u tome što smo mi nasjeli na njihovu čvrstu igru. No kad smo i pored toga i pored promašenih sedmeraca pokazali jednu mentalnu snagu, to čini vrhunske igrače”, dodao je hrvatski izbornik.

Junak dvoboja Igor Karačić minutu i pol prije kraja postigao je gol za 25:24, a pobjedu i polufinale Eura osigurala je fenomenalna obrana Marina Šege 13 sekundi prije isteka vremena.

”Ja sam u Grazu rekao da smo prvi zadatak ispunili. Sad smo ispunili drugi zadatak, sad idemo na treći zadatak. No treba ostaviti malo prostora dečkima da proslave, dva kola prije kraja smo u polufinalu. Mi smo jedina reprezentacija koja od 2000. godine ima kontinuitet rezultata. Kao mala zemlja, mislim da možemo biti ponosni na takve rezultate.”

Hrvatsku očekuju još dvoboji Češkom (ponedjeljak, 16 sati) i Španjolskom (srijeda, 16).