9.9 C
Petak, 19 travnja, 2024

Liverpool preko Leipziga prošao u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su sinoć izbacili Leipzig s ukupnih 4:0.

Kao i prije tri tjedna susret je odigran u Budimpešti, a Redsi su obranili prednost (2:0) iz prvog susreta i identičnim rezultatom slavili i u uzvratu i prošli dalje.

U 10. minuti vidjeli smo prvo veliko uzbuđenje kada je Olmo šutirao, ali je Alisson odlično obranio njegov udarac.

Desetak minuta kasnije zaprijetili su i Redsi kada je Jota šutirao glavom, a vratar njemačkog tima Gulacsi fantastično brani njegov pokušaj.

U nastavku prvog poluvremena Salah je dva puta bio u stopostotnoj šansi, te Mane i Jota po jednom, no mreža gostiju je mirovala.

Leipzig je u nastavku meča zaigrao mnogo otvorenije, a u 66. minuti Sorloth je šutirao glavom i uzdrmao prečku Alissonovog gola.

U 70. minuti Liverpool je iskoristio otvorenu igru Leipziga, te je iz brze kontre Salah pogodio nakon Jotine asistencije za 1:0.

Četiri minute kasnije Mane je na Origijevu asistenciju postavio konačnih 2:0 i ovjerio prolazak Redsa u četvrtfinale.