13.8 C

Ljubuški Izviđač poražen u derbiji od banjalučkog Borca

Rukometaši Borca m:tel su sinoć, u derbiju 11. kola Premijer lige BiH, rezultatom 26:24 savladali ekipu Izviđača CO, aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine, piše iks-portal.info.

Izviđač i Borac odigrali su pravi derbi, bio je to uzbudljiv susret u kojem je maksimalna prednost neke momčadi iznosila tri pogotka, uz konstantno smjenjivanje u vodstvu u prvih (30) minuta utakmice.

Imali su “Skauti” u prvom poluvremenu 6:4 i 9:7, ali oba puta uzvraćao je Boorac serijom 3:0 i preokretao rezultat, da bi prvo poluvrijeme završilo u egalu (11:11).

Zgodicima Brazilca Linjaresa de Souze i Daničića ekipa Mirka Mikića povela je 13:11 na startu drugog poluvremena, a nešto kasnije nakon gola Dakića i dva vezana gola Đurđevića imala i “plus tri” – 17:14.

Nije to bilo ni blizu kraja neizvjesnosti jer se na drugoj strani razigrao Vukšić i postigao naredna dva pogotka za 17:15. Upravo on držao je Izviđač u igri do kraja.

Borac je sedam minuta prije kraja golom Đurđevića ponovo stigao do osjetnije prednosti, bilo je 23:20, ali su domaći rukometaši ponovo stigli na samo pogodak zaostatka.

U samom završetku utakmice Milan Vukšić je donosio nadu svojoj momčadi da može bar do boda zgodicima za 24:23 i 25:24, ali je potom Daničić zabio za konačnih 26:24.

Đurđević i De Souza bili su najučinkovitiji s po pet golova, dok su Vučičević, Rađenović i Daničić postigli po četiri.

Kod Izviđača Vukšić je bio usamljen s osam, a Delić je postigao pet golova dok je izvrstna na vratima bio Mandić s 14 obrana.