Nogometaši Sarajeva poraženi su u pripremnoj utakmici u Ljubuškom od istoimenog domaćeg kluba, inače člana Druge lige FBiH – skupine Jug s rezultatom 2:0.

Prošlosezonski osvajač dvostruke krune, te trenutno vodeća momčad Premijer lige na stadinon Babovac stigla je kao apsolutni favorit, no situacija na terenu baš i nije izgledala tako, štoviše mnogi gledatelji su komentirali kako da su Ljubušaci dvije ligaške razine ispod Sarajlija.

Treba podsjetiti kako su se ove dvije momčadi susrele i u 1/16 finala Kupa BiH ove sezone, a tada su Ljubušaci bili na rubu senzacije. Imali su vodstvo dva puta (1:0 i 2:1), ali su na kraju poraženi s 4:2.

Ipak što im nije tada uspjelo, sada je u ovoj prijateljskoj utakmici. U 23. minuti domaći dolaze do vodstva. Nakon što je lopta pogodila u ruku nekog od igrača Sarajeva, dosuđen je jedanaesterac.

Siguran izvođač udarce s bijele točke bio je Širokobriježanin Karlo Buhač.

Pet minuta prije kraja susreta Vinko Lauc je sjajnim šutom iz slobodnog udarca rasparao mrežu gostiju, odnosno povećao prednost Ljubušaka, što se pokazalo i konačnim rezultatom.

NK Ljubuški: Pavlović, Vištica, Marić, Pušić, Bebek, Lauč, Puljić, Bošnjak, Granić, I. Buhač, K. Buhač

FK Sarajevo: Džafić, Pidro, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović, Đokanović, Milanović, Oremuš, Kurdić, Lazić, Gavrić