15.5 C

LP: Napoli i Real Madrid pobjedama potvrdili četvrtfinale,

Nogometaši Napolija plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratnom dvoboju osmine finala nadigrali Eintracht iz Frankfurta, oni su u srijedu na svom terenu slavili sa 3:0 te su tako potvrdili 2:0 uspjeh iz prve utakmice iz Frankfurta.

Dvostruki strijelac za Napoli bio je Victor Osimhen (45+2, 53), a konačni rezultat postavio je Piotr Zielinski (64-11m).

Uvjerljivo vodeći sastav talijanske lige je u vodstvo stigao u posljednjim sekundama prvog poluvremena, Zielinski je proigrao Politana na desnom krilu, uslijedio je precizan ubačaj na glavu Osimhena koji je sa šest metara lakoćom zatresao mrežu.

REAL MADRID – LIVERPOOL 1:0 (Benzema 78.)

REAL MADRID: Courtois – Carvajal (od 86. Lucas), Militao, Rüdiger, Nacho – Kroos (od 84. Tchouameni), Camavinga, Modrić (od 82. Ceballos) – Valverde, Benzema⚽ (od 82. Rodrygo), Vinicius (od 84. Asensio)

LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson (od 90.+1. Tsimikas🟨) – Jota (od 57. Elliott), Fabinho, Milner (od 73. Oxlade-Chamberlain) – Salah, Nunez (od 57. Firmino), Gakpo (od 90.+1. Carvalho)

MADRID – stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 63,127. Sudac: Felix Zwayer (Njemačka).

NAPOLI – EINTRACHT 3:0 (Osimhen 45.+2., 53., Zielinski 64. p.)

NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim (od 67. Juan Jesus🟨), Mario Rui – Anguissa, Lobotka, Zielinski⚽ (od 74. Ndombele) – Politano (od 67. Lozano), Osimhen⚽⚽ (od 81. Simeone), Kvarachelia (od 74. Elmas)

EINTRACHT : Trapp – Buta, Tuta, Ndicka🟨, Lenz🟨 (od 67. Max) – Rode (od 74. Jakić), Sow – Knauff (od 62. Alidou), Götze🟨, Kamada – Borre

Nigerijski napadač je u 53. minuti dodao još jedan gol na svoj konto ubacivši loptu u nebranjenu mrežu iz velike blizine nakon lijepe akcije svojih suigrača Kvarackelije, Politana i Di Lorenza.

Sredinom nastavka poljski veznjak Zielinski izborio je kazneni udarac nakon što ga je prekršajem u 16-ercu zaustavio Sow, a onda se sam i prihvatio izvođenja najstrože kazne te bio precizan.

Kristijan Jakić igrao je za Eintracht od 74. minute, dok je Hrvoje Smolčić ostao na klupi njemačkog sastava.

Napoli se tako pridružio Interu i Milanu koji su ranije izborili plasman u četvrtfinale pa će Italija biti zemlja s najviše predstavnika među posljednjih osam sudionika Lige prvaka ove sezone. Engleska je ostala na dva predstavnika (Chelsea, Manchester City), dok po jednog predstavnika imaju još Njemačka (Bayern), Portugal (Benfica) i Španjolska (Real Madrid).

I nogometaši Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su na Santiago Bernabeu pred 63.000 gledatelja pobijedili Liverpool sa 1-0 potvrdivši uvjerljivih 5-2 s Anfielda.

U susretu s mnogo prilika na obje strane pogodak odluke zabio je Karim Benzema u 78. minuti na asistenciju Viniciusa Juniora.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić pružio je još jednu dojmljivu partiju, a u 82. minuti je zamijenjen uz ovacije Bernabeua.

Nakon što je na Anfieldu slavio sa 5-2, “Kraljevski klub” je uzvratu kontrolirao veći dio utakmice i gotovo rutinski potvrdio prolaz među osam najboljih.

Real Madrid ne samo da je imao tri pogotka prednosti nad Liverpoolom nakon prve utakmice, već i ogromnu psihološku prednost nad “Redsima”, nakon što su pobijedili u šest od zadnjih sedam međusobnih susreta u Ligi prvaka. Nakon večerašnjeg ogleda taj se broj popeo na sedam pobjeda u zadnjih osam međusobnih ogleda.

“Kraljevski klub” je čak 27. put prošao dalje od 28 pokušaja u Kupu prvaka i Ligi prvaka kada je pobijedio u prvoj utakmici u gostima, s iznimkom poraza od Ajaxa u ovoj fazi u sezoni 2018-19.

Kao što se i očekivalo bila je to još jedna otvorena i atraktivna utakmica. Nažalost, ovoga puta ne i toliko efikasna kao na Anfieldu gdje je postignuto sedam golova.

U prvom poluvremenu vidjeli smo čak 16 udaraca prema vratima Thibauta Courtoisa i Alissona, ali ne i golove.

“Redsi” su već u sedmoj minuti mogli do vodstva, no Courtois je obranio udarac Darwina Nuneza. Šest minuta kasnije “zicer” je imao Vinicius Junior, ali je Alisson refleksno obranio.

U 20. minuti Eduardo Camavinga je pucao s ruba kaznenog prostora, no brazilski vratar je skrenuo loptu u gredu. Samo dvije minute kasnije sa 18 metara je opalio i Luka Modrić, no pucao je tik uz vratnicu. U 33. minuti je uzvratio Nunez, ali je Courtois još jednom odlično reagirao.

Do kraja poluvremena prilike su imali na Vinicius s jedne i Cody Gakpo s druge strane, ali bez promjene rezultata.

Prvu veliku priliku u nastavku vidjeli smo u 52. minuti. Karim Benzema je odličnim proigravanjem gurnuo Federica Valverda u situaciji jedan na jedan s golmanom, međutim Realov igrač je loše reagirao.

U 63. minuti Modrić je ponovo pokazao svoju klasu. Sjajnim potezom se rješio svog čuvara, a potom ubacio do Valverdea koji je pucao glavom po golu, malo previsoko.

Ako je uopće i bilo dvojbe, odluka o putniku u četvrtfinale razriješena je u 78. minuti golom Karima Benzeme nakon dodavanja Viniciusa koji je pucao, ali se spetljao, pa potom asistirao francuskom napadaču.

U sudačkoj nadoknadi Rodrygo je mogao zabiti za 2-0, no njegov udarac je pred golom blokirao Konstantinos Tsimikas. Grčki branič je pritom igrao rukom, no njemački sudac Felix Zwayer je nakon video pregleda presudio kako se ne radi o kaznenom udarcu.