21.6 C

Moćna Barcelona utrpala četiri gola nemoćnom Realu u Madridu

Nogometaši Barcelone odigrali su spektakularnu utakmicu u El Clasicu i najvećeg rivala Real svladali su u Madridu rezultatom 4:0.

Preporođeni Katalonci igraju fantastično pod Xavijem Hernandezom i da nije velikog bodovnog zaostatka iz prvog dijela sezone, mogli bi se lako uključiti u borbu za titulu prvaka Španjolske.

Danas su u El Clasicu do nogu potukli najvećeg rivala. Ipak, prvi je zaprijetio Real preko Fedea Valverdea čiji je udarac u sedmoj minuti obranio Marc-Andre ter Stegen.

Uzvratila je Barcelona s dvije prilike preko Ousmanea Dembelea i Pierre-Emericka Aubameyanga, a onda je dvije prilike sredinom prvog dijela imao i Ferran Torres.

U 29. minuti gosti su poveli. Sjajan udarac s desne strane uputio je Dembele, a Aubameyang pogađa glavom za vodstvo gostiju.

Finiš prvog poluvremena donio je još jedan gol Barcelone. Ponovo je Dembele odlično centrirao, a ovoga puta glavom pogađa Ronald Araujo. Rezultatom 0:2 odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme otvoreno je velikom šansom koju propušta Torres u 46. minuti. Doskorašnji nogometaš Manchester Cityja se konačno iskupio za promašaje u narednom napadu pošto je pogodio za 0:3.

U 53. minuti bilo je jasno da je Real deklasiran. Aubameyang je postigao novi pogodak, a nakon VAR provjere sudac mijenja odluku i priznaje gol pošto je on na početku bio poništen.

Nakon tog gola bilo je jasno da Realu povratka nema. Domaćin nije imao nikakvu ideju, a ni momenata da ugrozi protivnički gol.

Čak je Dembele mogao do petog gola za Barcelonu sinoć, ali je propustio zicer u 74. minuti kada je izašao sam pred Thibauta Courtoisa.

Ostalo je 0:4 tako da se Barcelona vratila na treće mjesto s 12 bodova manje od Reala, ali i utakmicu manje. Prvoplasirani Real sada ima devet bodova više od Seville.