17.7 C
Petak, 26 travnja, 2024

Mostarski Plemić svoju momčad odveo do novog naslova prvaka Hrvatske

Titula prvaka Hrvatske u futsalu se vratila u Makarsku nakon dramatične završnice utakmice protiv Pule. Prva dva pogotka za domaćine postigao je futsal majstor iz Mostara Luka Suton.

Već u 1. minuti vratnicu gostiju trese Blago Gašpar. Uzvraća Luketin u 3. minuti, ali je bio neprecizan. Suton pokušava u 5. Luketin izbacuje u korner. Danijel Moravec u 6. cilja vratnicu Baškovića. Jelavić u 9. sa desetak metara uz samu vratnicu gostiju. Pulinho prijeti u 13., Luketin siguran.

Domaći su u 14. minuti došli do prednosti kada je Suton primio loptu i onda ju sa lijevog boka zakucao u mrežu Luketina za 1:0. Gosti su minutu potom mogli do poravnanja, no udarac Mataje završio je na gredi Novog vremena. Puljani su izjednačili rezultat u 16. minuti, omaleni Baisel na dodavanje Luketina najbolje se snašao pred vratima domaćih i sa 3-4 metra posprema u mrežu Baškovića za 1:1. Nakon izlaska Luketina sa svojih vrata Blago Gašpar iz svog polja umjesto praznih vrata pogađa vratnicu Futsal Pule. U 20. Vukmir puca uz samu lijevu vratnicu Baškovića. Suton u 20. minuti prima loptu na rubu kaznenog prostora Futsal Pule te ju snažnim i preciznim udarcem šalje pod gredu Luketina za novu prednost Makarana.

Tako je dvostruki strijelac Luka Suton obilježio prvo poluvrijeme četvrte utakmice play offa.Makarani su odlično ušli u nastavak susreta i u 21. povećali rezultat na 3:1, nakon ubačaja Kazazića sa desnog boka Jelavić je zatresao mrežu gostiju. Puljani smanjili na 3:2 u 26. minuti, Baisel je bio asistent a Dean Moravec po drugi put strijelac. Tek što se krenulo sa centra Bilić je šokirao domaću momčad kada je iz neposredne blizine poentirao za 3:3. Potpuni preokret dogodio se u 29. minuti kada je Šulentić zabio za 3:4. B. Gašpar puca u 31. Luketin brani.

Pokušao je Musinov u 32. minuti, ali je bio neprecizan. Minutu nakon toga iskazao se Bašković kada je zaustavio udarac Mataje. Luketij je sjajnom obranom u 35. minuti spasio svoja vrata nakon šuta Kazazića. Od 37. trener domaćih Božović prelazi na igru sa Jelavićem u ulozi vratara-igrača, Topovski udarac Jelavića u 40. minuti Luketin izbacuje u korner. Osam sekundi prije kraja utakmici gosti rade šesti akumulirani prekršaj, a iz kaznenog udarca sa 10 metara Jelavić pogađa za 4:4. Sa tim rezultatom je i završila utakmica pa su o pobjedniku odlučivali produžeci.

Uzbuđenje u punoj dvorani nije popuštalo, domaći navijači tražili su pobjedu, a isto to i sedamdesetak navijača Pule. Bilić je bio blizu drugog pogotka u 4. minuti prvog produžetka, no njegov udarac završio je na gredi Baškovića. Kako se mreže nisu tresle u prvom produžetrku u drugi se ušlo sa još većom neizvješnošću, a treneri su na teren poslali svoje najbolje igrače. Na isteku 45. minute pokušava Pulinho, a Futsal Pula u 46. radi još jedan akumulirani prekršaj. Na oduševljenje svojih navijača

Jelavić je i ovaj put precizan za novi preokret i prednost Novog vremena. Potom i gosti igraju sa Baiselom kao letećim vratarem, domaći se dobro brane i na kraju zasluženo osvajaju naslov nakon što je Olmissum u protekle dvije godine bio prvak.

Brojna delegacija Hrvatskog nogometnog saveza koju su predvodili dopredsjednik Marion Smodlaka, Boris Drulen zamjenik predsjednika Komisije za mali nogomet pri HNS-a , Romeo Čižmešija tajnik Komisije za mali nogomet podjeli su pehare i medalje kapetanu Novog vremena Mati Vukoviću , ostalim igračima i stručnom stožeru, a pored njih u gledalištu su bili i predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić, izbornik futsal reprezentacijue Marinko Mavrović, tajnik reprezentacije Dario Zgrabljić te brojni drugi iz futsal svjeta.