11.9 C
Srijeda, 24 travnja, 2024

Najluđa utakmica u povijesti: Nevjerojatan preokret Liverpoola za finale Lige prvaka

LIVERPOOL je pobijedio Barcelonu 4:0 u uzvratu polufinala Lige prvaka nakon što je Barcelona u prvoj utakmici pobijedila 3:0.

Strijelci za veličanstvenu pobjedu Redsa, kojom su protivno svim prognozama i očekivanjima nadoknadili ogroman zaostatak i tako izborili finale Lige prvaka, bili su Divock Origi u 7. i 79. te Georginio Wijnaldum u 54. i 56. minuti.

Bila je to čudesna, fantastična, nezaboravna utakmica, jedna od onih koje se pamte cijeli život. Za to su zaslužni strijelci, Liverpoolovi heroji iz debele sjene, koji ne bi ni igrali od početka da nije ozlijeđen Firmino (Origi), niti bi ušli na poluvremenu da nije ozlijeđen Robertson (Wijnaldum), ali najviše i ponajprije golman Alisson Becker.

Ne bi sada cijeli nogometni svijet pisao ode Liverpoolu niti uspoređivao ovaj trijumf s onim istanbulskim da brazilski vratar nije pet puta obranio velike prilike Barcelone, kojoj je trebao samo jedan gol.