16.9 C

Nastavlja se dominacija Širokog u prvenstvu Bosne i Hercegovine

Sinoć su košarkaši Širokog Brijega na Pecari ugostili ekipu KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je počela vrlo neizvjesno, igralo se koš za koš.Najveću prednost u prvoj četvrtini stvorili su igrači Hrvoja Vlašića od +5 sredinom prve četvrtine.

Unatoč prednosti domaćina, gosti su se uspjeli vratiti i na kraju prve četvrtine rezultat je bio 25:25.Ekipu Širokog predvodili su Goran Filipović sa 10 te Mateo Drežnjak sa 9 poena, javlja portal sirokibrijegfans.com.

Druga četvrtina u potpunosti je pripala igračima domaće ekipe.Izabranici Hrvoja Vlašića ostali su napadački efikasni kao u prvoj četvrtini, ali su za razliku od prve dionice u drugoj su podigli obranu na višu razinu.U prvih 5 minuta druge četvrtine zadržali su gostujuću ekipu bez postignutog koša.U napadačkom smislu istaknuli su se Mateo Čolak sa 3 uzastpone trice i Dario Drežnjak koji je postigao 11 poena u drugoj dionici.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 52 : 36 za Široki Brijeg.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu za obje ekipe.Koševima braće Drežnjak i tricom Čolaka Široki odlazi na čak 21 poen razlike.Sredinom treće dionice trener Vlašić već počinje sa raspodjelom minuta mlađim snagama.U tom razdoblju ekipa KK Proma radi mini-seriju 6-0 koju prekida mladi Šušak pred kraj treće četvrtine svojim prvim poenima na utakmici.

Zadnja četvrtina odvila se prilično mirno.Minutažu su dobili mladi igrači Širokog(Šušak, Damjanović i drugi) i sasvim korektno odradili svoje zadatke.Gostima je pripala zadnja dionica, čime su uspjeli ublažiti poraz.

Konačan rezultat utakmice bio je 94 : 83 za Široki.

Današnjom pobjedom igrači Širokog nastavili su niz pobjeda u prvenstvu Bosne i Hercegovine, ovo je bila 14.pobjeda u nizu igrača sa Pecare.

Najefikasniji kod domaćih bili su Dario Drežnjak i Mateo Čolak sa po 18 poena, dok su kod gostiju prva imena bila Admir Džihan sa 17 poena i Stavian Allen sa 15 postignutih poena.Vrijedi još pohvaliti posjetu gostujućih navijača te istaknuti fer i korektno navijanje tijekom cijelog susreta.