14.9 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Nesretan poraz Zrinjskog u Moldaviji i opraštaj od Lige prvaka

Sheriff iz Tiraspola pobijedio je u uzvratnom susretu prvog kola kvalifikacija Uefine Lige prvaka Zrinjski rezultatom 1:0 i plasirao se u sljedeću rundu, piše pogled.ba.
Za razliku od prve utakmice u Mostaru, koja je završila bez pogodaka, Sheriff je u uzvratu bio puno opasniji posebice u prvom poluvremenu.

Prvak Moldavije do vodstva je došao u 22. minuti. Nakon Sheriffovog udarca iz kuta Igor Savić nespretno je reagirao ispred svog gola i glavom poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije Zrinjski je mogao do izjednačenja. Dugački pas s polovice Mostaraca pronašao je Nemanju Bilbiju na drugom kraju terena. Napadač Plemića oslobodio se svoga čuvara i šutirao s desetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon odmora nogometaši bh. prvaka preuzeli su inicijativu i potisnuli su Sheriff u njegovu polovicu.

Iz tog pritiska u 65. minuti izrodila se solidna prilika. Mario Tičinović pronašao je Bilbiju pred vratima domaćih, a napadač Zrinjskog glavom je s pet metara šutirao u vratara Razaka Abaloru.

Sljedeću veliku priliku Zrinjski je imao u 76. minuti. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Karla Kamenar koji je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored vratnice.

U 79. minuti Sheriff je mogao uduplati vodstvo. Cedric Badolo lažnjakom se oslobodio svoga čuvara, šutirao je iskosa, ali ravno u Josipa Čondrića.

U sudačkoj nadoknadi Sheriff je imao još jednu stopostotnu šansu. U situaciji jedan-na-jedan Momo Yansane nije uspio svladati Čondrića pa je utakmica završila rezultatom 1:0.

Prema svemu viđenom u dvije utakmice trener Zrinjskog Sergej Jakirović ima za čime žaliti. Plemići su se pokazali ravnopravnim protivnikom, ako ne i boljim, ali na kraju nisu uspjeli u 180 minuta doći do pogotka.

Zrinjski će nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu prvaka natjecanje u Europi nastaviti u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.